Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Shutterstock.com

Tööriiete valimine ei ole kaugeltki tavapärane garderoobi täiendamine. Erilist tähelepanu tuleb pöörata kvaliteedile ja mugavusele. Vali välja riided, mis on õiges suuruses, veekindlad ja hingavast ning vastupidavast materjalist. 1a annab nõu!

Üks korralik komplekt tööriideid hõlbustab tööprotsessi ja tõstab motivatsiooni. Kuna ehitustöö tähendab füüsilist pingutust, väga erinevaid ilmaolusid ja suuremat kulumist, on kanga kvaliteet ja erikaitsed esmatähtsad. Tee 1a abiga õige valik ja naudi töötamist!

Õige suurusnumber annab mugavuse

Tööriiete puhul on esmatähtis õige suurusnumber. Alati tasub valida veidi suurem number, kuna täpselt parajad riided ja jalatsid hakkavad lõpuks füüsilist tööd tehes siit ja sealt piirama.

Väldi liiga kitsaid riideid – need piiravad aktiivsemal liigutamisel ja halvimal juhul ka rebenevad. Tööjalatsite puhul ära vali mudelit, mis on jalas „varvas vastu nina”, vaid veendu, et jalal on piisavalt ruumi. Pärast pikka tööpäeva kipuvad jalad veidi paistetama ja jalatsid tunduvad numbri võrra väiksemad.

Foto: Shutterstock.com

Kvaliteetne materjal tagab vastupidavuse

Kuna tööriided on üsna kallid, siis vali kvaliteetne materjal, mis peab vastu ehitustöö karmidele tingimustele, kuid on seejuures mugav:

  • Venivus – füüsiline töö tähendab kummardamist, painutamist, küünitamist, mis omakorda eeldab venivast materjalist tööriideid. Muul juhul riie lihtsalt rebeneb.
  • Hingavus – kuna füüsiline töö ajab higistama, vali materjal, mis on võimalikult hingav. Kvaliteetsed tööriided on kaenla alt avatavate lukkudega.
  • Kergesti puhastatav – töö käigus riided määrduvad ja neid tuleb tihti pesta, seetõttu peaks olema materjal kergesti puhastatav ning pidama vastu tihedale pesemisele.
  • Vee- ja tuulekindlus.
  • Vastupidavus kemikaalidele (nt nailon).
  • Tugevdatud materjalist varbakaitsed (komposiit, teras), küünarnuki- ja põlve piirkond.

Võimalikult palju taskuid

Foto: Shutterstock.com

Ehitajal peab alati mõõdulint või kruvikeeraja läheduses olema. Seetõttu vali riided, millel on võimalikult palju taskuid, kus vajalikke tööriistu hoiustada. See annab esiteks suurema liikumisvabaduse ja jätab toimingute jaoks käed vabaks. Lisaks ei ole tarvis vajalikke riistu kaugelt otsida – need on alati käepärast!

Kuna veedame enamuse oma päevast tööd tehes, siis peaksid just tööriided olema eriti mugavad, vastupidavad ja kvaliteetsed. 1a.ee nutipoest leiad parima riietuse ka kõige karmimale ehitustandrile. Vali välja ja naudi oma tööprotsessi kaks korda enam!

Kommentaarid

Viimased uudised