Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võimul olles olid sotsid ja Reform küll väga enesekindlad, kui tõstsid aktsiisid lakke, nii et inimesed valust karjusid ja kõik turistid ära kadusid. Seda kummalisem, et nüüd, kus asi näitab paranemise märke, on lahti läinud hirmus ving. Kuidas said sotsidest ja oravatest sellised vinguviiulid?

Ving algas juba sellest, kui igati demokraatlikult valitud valitsus Eestis kokku pandi ja ametisse astus. See ei kõlvanud kuhugi. Siis algas kohe esimesest päevast üks ving, et valitsus ei saa hakkama, kuigi, nagu öeldud, oldi ametis olnud vaid paar päeva. Absurdi tipp oli see, et president kinnitas ametisse valitsuse, mida ta kohe sarjama kukkus. Ühtlasi kaotas president väärikuse ja muutis kogu institutsiooni naerualuseks.

Tõsi on see, et praegune valitsus peab helpima seda suppi, mille keetis Reformi valitsus kokku eelneva 15 aasta jooksul. Ja see supp on päris vastik, kui aus olla. Ja tagatipuks on Reform, õigemini Reformi rumal poliitika süüdi selles, et üldse tekkis selline erakond nagu EKRE. Ilma aktsiisitõusude ja maal elu välja suretamise poliitikata poleks ju EKRE-t olemaski, vähemalt mitte praeguse ligi 20-protsendilise toetusega. EKRE on Reformi tegematajätmiste vili. Nüüd aga süüdistatakse lõunaeestlasi selles, et nad EKRE-t valisid. No aga teil oli ju võimalus, kulla sotsid ja reformikad, eelnevad 15 aastat oli võimalus end näidata. Miks siis midagi ära ei tehtud?

Arnold Rüütli presidendiks oleku ajal vinguti, et halb mees, ei saa hakkama. Aga viimased kaks riigipead on oma vingumisega kahjustanud Eesti rahvusvahelist mainet mõne kuu jooksul rohkem kui keegi teine aastate jooksul kokku. Sisuliselt rünnatakse sellega Eesti riiki ja rahvast. Miks seda tehakse, on täiesti arusaamatu. Miks lammutatakse kõike seda, mida suure vaevaga on eelnevate aastate jooksul ehitatud? Kannatavad ju lihtsad eesti inimesed. Või ongi eesmärk see, et kottida rahvast selle eest, et nad valimistel „vale” valiku tegid ja sotse ei valinud? On ju eelmine ja praegune president sotside poolt ametisse upitatud.

Õnneks on ajad muutunud ja Pätsu stiilis riigipööret oma võimu taastamiseks Reform ega sotsid teha ei saa. Samuti on õnneks nii, et vingujaid eriti tõsiselt ei võeta. Seda on ka rahvusvahelises plaanis näha. Vingumine lastakse ühest kõrvast sisse, teisest välja. Neid vingujaid vaadatakse pigem kui tegelasi, kes poliitikas kaotusega leppida ei oska.

Maailmas ja Euroopas on palju hullemaid probleeme, kui mingi rahvuslik-konservatiivse erakonna valitsusse tulek Eestis. Nagu näiteks massiline migratsioon, millega on hädas nii Euroopa Liit kui USA. Sellega peaks tegelema esmajärjekorras. Massiline migratsioon on olemuselt inimkaubandus, suur kuritegelik äri, mis aitab omakorda kaasa maailma rahvastiku plahvatuslikule kasvule ja sellega seotud probleemidele. Seda tuleks ära hoida.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised