Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: torusos.ee

Oma elus puutub santehniliste töödega kokku iga inimene. Loomulikult võib teha neid töid ka iseseisvalt, kuid sellega kaasneb oht uputada oma korter ja alumised naabrid. Kahju võib olla suur.

Paljudel juhtudel on tegemist mineviku mõjuga – see tähendab, et probleemid tulenevad nõukogude ajal paigaldatud metalltorudest. Üks vanade veetorude peamine probleem on torude lekkimine. Lisaks üha suurenevale veekulule ja raisatud rahale võib lekkiv toru kahjustada ka toru ümber olevat. Sageli hakataksegi probleemile lahendust otsima alles siis, kui põrand, sein või kraanikausikapp on juba nähtavalt kahju saanud.

Uutes hoonetes paigaldatakse vee- ja kanalisatsioonitorud tavapäraselt enne muude töödega alustamist. Torustiku jaoks pannakse paika täpsed asukohad. Torude paigaldamiseks on parim viis peita need seina taha kastidesse.

Kui juba varem ehitatud hoones hakata parandama pesuruumi või kööki, siis peab töid alustama torude kontrollimisteja väljavahetamisega. Halb on see, kui toru hakkab pärast remonditööde lõpetamist lekkima. Sellisel juhul peab töödega uuesti algusest peale hakkama.

Torutööd on sellised, mille tegemist pole mõistlik edasi lükata. Torustike hooldamine peab toimuma aegsasti, vastasel juhul võib see kaasa tuua küllaltki suure kahju.

Tänapäeval pakutakse klientidele torutööde puhul terviklahendusi: alustades kanalisatsiooni väljaehitusest ning lõpetades vee- ja küttesüsteemide paigaldusega. Lisaks paigaldatakse küttesüsteemid ja tehakse kõiki töid, mis on seotud torudega. Sarnaselt elektritöödega on torutööd selline valdkond, mida ei tasu tänapäeval ise tegema hakata, vaid mille tarbeks tuleks kutsuda kohale toruabi spetsialist.

Torude vahetamiseks tuleb teha mitu sammu:

  1. Torustiku inspekteerimine.
  2. Projekti koostamine või tulevase töö hindamine.
  3. Vanade torude demonteerimine.
  4. Uute torude paigaldamine.
  5. Torustiku ja/või kanalisatsioonisüsteemi testimine.

Meister oskab öelda, milliseid torusid on parem kasutada ning millised on valiku tegemisel esinevad plussid ja miinused.

Oma töös kasutavad torutööde lukksepp-santehnikud sertifitseeritud detaile ja materjale. Sellega on garanteeritud kõrge kvaliteet. Eriti kui soov on teha suuremahulisi töid ja saavutada professionaalne tulemus, siis tuleb appi torumees.

Santehnik on võimalik tellida ööpäevaringselt koju. See on igati praktiline variant, eriti kui tegemist on sellise asjaga nagu ummistuste likvideerimine. Kui vesi köögi, vannitoa või majapidamisruumi äravoolust enam alla ei lähe, võivad selle põhjuseks olla torusse kogunenud mustus ja toidujäätmed, samuti torudesse kinni jäänud väiksemad esemed, mis toru osaliselt ummistavad. Probleemi likvideerimiseks leitakse esmalt ummistund kohad ja ummistuse põhjus. Enne torude puhastamist kontrollitakse kogu äravoolusüsteemi.

Viimased uudised