Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Me kõik vajame aeg-ajalt uuendusi, et tunda uues keskkonnas end taas värskena. Eriti puudutab see kodu – välja vahetatud vananenud tehnika ja uus interjöör aitavad taas ehitada üles Sinu kodu vastavalt oma maitsele ning tagavad lisaks ka mugavuse. Kuna remondi tegemine ei ole just kõige odavam lõbu, siis tasuks kindlasti läbi mõelda kuidas planeerida eelarvet nii, et remont ei läheks üleliia kulukaks.

Millised asjad Sinu kodus vajavad ümber vahetamist?

Kodu remontides ei pea alati vahetama välja kõike – kindlasti on kasutuskõlblikud paljud asjad Sinu kodus. Sa peaksid keskenduma kõige olulisematele asjadele ning kasutuskõlblikud pisidetailid võivad alles jääda või siis on võimalik nendele leida uus kasutusala. Näiteks kui elutoamööbel ei vasta enam Sinu maitsele, siis äkki on võimalik mõnda mööbliosa ära kasutada magamistoas. Või kui näiteks Sinu pesumasin on ikkagi igati töökorras, siis ju pole mõtet ka seda välja veel vahetada. Seetõttu eelista väljavahetamist asjade puhul, millel puudub peale remonti kasutusala, ei tööta või lihtsalt ei sobi enam kuhugi paigutamiseks.

Kui palju Sa reaalselt nõus kulutama oled?

Eelarve koostamisel on veel aluseks ka see, mis on reaalne summa, mida Sul võimalik kulutada on. Sellest lähtuvalt olenevad ka toodete valikud – modernsemad tooted ja uuemad tehnoloogilised lahendused on paraku kallimad. Seetõttu tasuks Sul eelarvesse paigutada ka puhverraha ehk nii-öelda “igaks juhuks raha”, kui peaks midagi juhtuma, et koduremont läheb kallimaks kui esialgu plaanisid.

Ära looda alati kõige soodsama peale

Eelarvet pidades peaksid alati meeles pidama, et alati ei tasu soetada kõige soodsamaid esemeid. Näiteks tooteid ostes võid mõelda, et soodsam eelarve oleks soetada ka soodsamad tooted, kuid need ei pruugi alati olla kõige vastupidavamad ja kvaliteetsemad. Vastupidiselt võivad nad hiljem tuua Sulle veel suuremat kahjumit kui need katki lähevad. Kindlasti tasub veenduda ka töötegija kompetentsides, muidu võib hiljem selguda, et pead eraldi remontniku koju kutsuma, mis on ilmselgelt suurem rahaline väljakäik kui ise töö ära teha või lasta see ära teha pereliikmel või sõbral.

Loo kujutluspilt oma uuest kodust

Kui oled eesmärgiks võtnud uue kodu kujundamise, siis kindlasti on Sul juba olemas umbkaudne ettekujutus, milline Sinu uus kodu võiks välja näha. Seetõttu peaksid sellest lähtuvalt ka remondikaubad välja valima. Hiljem impulsiivsemalt asjade valimises võib juhtuda, et valid asjad, mis Sulle tegelikkuses ikkagi ei meeldi ning ületavad suure tõenäosusega ka Sinu planeeritud eelarve.

Tutvu hindadega

Eelarve aluseks on toodete hinnad, mistõttu võiksid nendega ka kõigepealt tutvuda. Kõige soodsamalt leiad tooteid e-poest, kuid reaalse pildi saamiseks oleks mõistlik tooteid vaadata ka poes kohapeal. Hea nipp ongi tellida toode veebipoest, kuid vaadata see üle reaalsuses. Õnneks paljudes e-poes kehtib ka 2 nädalane ostugarantii, mis annab Sulle õiguse toote hiljem tagastada või ümber vahetada, kui see siiski ei sobi. See on eriti kasulik siis, kui toodet kuskilt mujalt poest ei leia, kuid soov on kindel. Näiteks saad tutvuda remondikaupade hindadega ja paindlike ostutingimustega siin.

Leia igaks juhuks alternatiivid

Juhul, kui pärast ostmiseks läheb ning välja valitud tooteid enam poes pole või on välja müüdud, siis peaks kindlasti olemas olema ka varuks teised variandid. Leia igale välja vahetatavale tootele vähemalt 2 varuvarianti, et vältida pärast ebamugavust, et pead valima kallimad tooted või leppima millegagi, mis Sulle tegelikkuses siiski ei sobi.

Arvesta eelarvesse tööriided

Remondi tegemine võib olla üsnagi räpane ja must töö, mistõttu tasuks soetada endale tööriided, mida on hiljem kerge hooldada. Paljud inimesed jätavad selle sageli tähelepanuta, kuid tegelikkuses oleneb sellest Sinu või töötegijate mugavus üsna palju. Isegi kui Sul on kodus olemas riided, millest on Sul üsna ükskõik ning Sul pole kahju neid hiljem ära visata, siis siiski võib mingi hetk ka nendest puudus tekkida. Spetsiaalsed tööriided on valmistatud materjalidest, mida on kerge hiljem puhastada ja hooldada. Eriti oluline on tööriiete kasutamine välitingimustes, kus vaja läheb ilmastikukindlaid rõivaid. Sel juhul peaksid kindlasti tähelepanu pöörama veekindlusele, mugavuse, hingavusele ning külmematel perioodidel ka soojusele. Vajalikud tööriided igaks olukorraks leiad siit.

Arvesta pisidetailidega

Näiteks seinte värvimisel võib alati juhtuda, et kodus olemasolev ämber võib töö käigus katki minna või pole pärast värvi kasutamist kasutuskõlblik. Või siis hiljem tööd tehes selgub, et vaja läheks veel teisi tööriistasi või osasi, mida Sul esialgselt planeeritud polnud. Kõikide pisidetailidega tuleb arvestada, kuna alati ei pruugi asjad minna nii, nagu Sul planeeritud oli.

Kui planeerid koduremonti aga planeerimata jääb eelarve, siis on suur tõenäosus, et kaotad suurel hulgal raha asjadele, mida tegelikkuses vaja ei lähegi. Kui aga arvestada eelnevate nippidega, siis saad kindel olla, et püsid eelarves ning Sinu kodu saab uue interjööri soodsalt ja kiirelt.

Viimased uudised