Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Pixabay

Online kasiinod on viimastel aastatel näitanud väga kiiret arengut, ning tänu sellele on tugevalt teemaks olnud ka hasartmängust tulenevad probleemid.

Kõikidele inimestele on tehtud hasartmängude kättesaadavus äärmiselt lihtsaks ning seda on võimalik teha praktiliselt igal pool. Online kasiinodes mängimiseks on teil vaja vaid nutiseadet ning internetti. Kõik muu on teie eest juba tehtud, ning kasutuses olevad rakendused ja veebilehed on väga hästi optimeeritud.

Õnneks on hasartmängutööstust reguleerivad organid üle kogu maailma tugevalt pingutamas, et inimesed kes tõesti vajavad abi, saaksid selle võimalik kiirelt ja lihtsalt. Tegemist on tugeva probleemiga, mis vajab ühiskonna tähelepanu. Inimesed ei suuda tihti enda emotsioone kontrollida ning selle tulemuseks on rahalised probleemid, mis viivad edasi järgmiste muredeni. Selliste inimeste aitamiseks on riigid ja erinevad kasiinod leidnud lahendusi, mis suudavad seda leevendada ning tulevikus vältida ka selliste inimeste võimet mängudes osaleda.

Mida saab iga inimene ise teha, kui tunneb probleemset käitumist

Online kasiinode puhul on äärmiselt lihtne endale määrata limiidid. Näiteks on võimalik teha sissemakseid vaid teatud summa ulatuses, millest rohkem ei ole võimalik sissemaksele suunata. Selliselt on teil igakuine maksimaalne sissemaksete määr. Küll aga kehtib see vaid ühes kasiinos, ning kuna valikuid on väga palju, siis ei pruugi see olla kõige parem lahendus. Teine variant on ennast järjest kõikidest kasiinodest blokeerida. Seda on võimalik lihtsalt teha enda konto seadete alt.

Kuna hasartmänguseadus reguleerib tugevalt kasiinode tööd, siis on igal kasiinol kohustus inimesi aidata, ning neid suunata õigete asutuste juurde. Kõikidel lehtedel peab olema selgelt nähtav litsentsi ning tegevusloa number. Samuti peab olema mainitud, et tegemist on hasartmänguga ning see ei ole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Üldiselt võib öelda, et tegemist on lahendusega, mis võib teile kaasa tuua veel suuremad rahalised probleemid.

Kuidas ära tunda hasartmängudest tingitud probleeme

Esimese asjana võib silma hakata olukord, kus te ei suuda enda igapäevaelule keskenduda ning mõtlete vaid sellele, kus ja kuidas saaks enda õnne proovile panna. Teine selge märk on seotud ajalise aspektiga – kui arvate, et soovite natukene mängida, ning sellest saab märkamatult terve õhtu või öö, siis on tegemist probleemiga. Kindlasti on ohumärgiks ka raha puudus ning selle laenamine. Sõltumata sellest kas laenata raha sõpradelt või mõnelt ettevõttelt. Kindlasti ei tohiks hasartmänge mängida laenatud raha eest.

Eestis on hetkel majandus keerulises punktis, mis võib endaga kaasa tuua ka suurema koondamistelaine. See aga omakorda tähendab seda, et inimesed on kodus ning ei oska enda ajaga midagi teha. Tihti otsitakse meelelahutust internetist, ning see toob endaga kaasa olukorra, kus hasartmängurlus võib alustada teie elu rikkumist. Loomulikult on vahepeal võimalik ka võita, kuid pikas perspektiivis see võimalik ei ole.

Online kasiinode kohustused

Tänu tugevale kontrollile aitavad online kasiinod ka inimeste mängimisharjumusi muuta. Näiteks, kui mängija on endale Maksu- ja Tolliameti kodulehel määranud keelu, siis ei ole võimalik ka online kasiinodes mängudest osa võtta. Kasiinod peavad veenduma isikuandmetes ning, kui see läheb vastuollu riigi registriga, siis tuleb konto sulgeda. Kui online kasiino seda ei tee, siis ootab neid ees trahv.

Loomulikult peaksid inimesed ise aru saama, kui neil on hasartmängudega probleem, kuid tihti seda kahjuks ei juhtu. Kahjuks on laialdaselt levinud olukord, kus enne suudetakse enda elu finantsraskuste ja muude asjadega ära rikkuda. Olgu selleks halvad suhted lähedastega või enda sõpradega, kellelt raha laenati enda sõltuvuse rahuldamiseks.

Viimased uudised