Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis ERRi veebist.

Eestis on maanteede ja raudteede kehva olukorda põhjendatud asjaoluga, et Euroopa Liidu toetusi kasutada selleks ei saa. Poolas aga uuendatakse maanteid ja raudteid just Euroopa Liidu tõukefondide toel, vahendab ERR.

Kes Poolas käinud, need teavad, et kui paarkümmend aastat tagasi oli Poola kõvasti Eestist maas, siis nüüd ollakse Eestist juba mööda läinud. Eesti maanteed ja raudteed on võrreldes Poolaga väga nutuses olukorras. Kuidas on see võimalik?

Kas Eesti ametnikud, kes Euroopa Liiduga asju ajavad, on olnud mökud ja pole suutnud piisavalt Eesti õiguste eest seista? Tuleb välja, et nii on. Näiteks suutsid Poola, Tšehhi ja Ungari omale välja kaubelda märksa suuremad põllumajandustoetused, tänu millele voolab Eesti turule sealne odav toodang. Tänu suurtele toetustele on võimalik odavamalt toota. Soome toetused on Eesti omadest lausa kordades kõrgemad, mistõttu on võimalik isegi selline majanduslikult jabur olukord, et Eestisse jõuavad Soomes kasvatatud kurgid ja nad on odavamad kui kohapealsed.

Eesti stardipositsioon oli 1990ndate algul võrreldes teiste Ida-Euroopa riikidega väga hea, aga väiksemate toetuste tõttu on hakanud Eesti võrreldes teistega vaesuma.

Miks Eesti ametnikud välismaal Eesti riigi ja rahva vastu töötavad? Väga raske on öelda, aga tõenäoline põhjus on selles, et Eestis puudub kontroll nende ametnike tegevuse üle. Eesti ajakirjandusväljaannetel puuduvad Brüsselis esindajad. Need ajakirjanikud, kes Brüsselisse saadetakse, laulavad seda laulu, mis ametnikud neile ette laulavad. Erinevalt teistest riikidest, näiteks Soomest puudub Eesti ajakirjandusel võime kriitiliselt hinnata seda, mida Eestit esindavad ametnikud Brüsselis teevad.

Eestis räägitakse Rail Balticust ja sellest, kuidas see kunagi kauges tulevikus tuleb, aga Poola on näiteks Rail Balticu jaoks mõeldud raha eest oma raudteevõrgu juba korda teinud. Samuti käib hoogne raudteede uuendamine Leedus. Eestis ei toimu mitte midagi. Miks?

Eestis kohapeal armastatakse rääkida, et Brüssel nõuab seda ja teist, kuigi ka see ei vasta tõele. Ametnike koha pealt on tegemist vastutustundetu käitumisega, kuna sellega õõnestatakse nii Euroopa Liidu kui üldse Lääne mainet eestlaste silmis. Ja selle õõnestustegevusega tegelevad Brüsselis tegutsevad Eesti ametnikud, peites sellega oma laiskust ja saamatust.

LÕUNAEESTLANE.

Kommentaarid

Viimased uudised