Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Shutterstock.com

Kvaliteetsed rehvid võivad päästa elusid! Rehvid on otsene kontakt teepinnaga ning nende seisukord ja sõiduohutus on tihedas seoses. Kulunud rehvid ei ole ohtlikud mitte ainult talvel, vaid aastaringselt. Kuidas mõjutavad rehvid sõiduohutust märjal teekattel? Loe edasi!

Talverehvid suvistes teeoludes? Suverehvid talvistes tingimustes? Sügisene vihmamärg teekate ja kulunud rehvid? Kõiki neid versioone näeme me paraku liikluses igapäevaselt. Hooli endast ja kaasliiklejatest ning soeta K-rauta e-poest uued rehvid. Need on muretud kilomeetrid aastateks!

Vesiliug – mis see on?

Kui vihma sajab, siis on tee libe! Seda paraku paljud autojuhid ei tea. Tugeva vihmasaju korral tekib teekatte ja rehvide vahele veekiil ning rehvide haakumine teekattega on takistatud. Olukorda võib võrrelda lausa kiilasjääl sõitmisega, kuna haardumine puudub. Kuidas seda vältida? Loomulikult tuleks sõidukiirust vähendada, kuid suurt rolli mängib ka rehvide seisukord. Kuidas? Kohe räägime!

Kiirus mängib suurt rolli

Foto: Shutterstock.com

On tehtud katseid nii linna- kui maanteekiirusel ja nii üllatav, kui see ka ei ole, on vesiliu tekkimise oht mõlemal juhul:

  • Kui teel on 2 mm paksune veekiht ning auto sõidab kiirusega 100 km/h, on väga suur oht, et rehvid ei suuda vett ära tõrjuda. Ratta alla tekib veekiil ning rehv tõuseb üles, veekihi peale.
  • Linnakiirusel tekib vesiliug juhul, kui rehvid on väga kulunud ning mustrit (veesooni vee tõrjumiseks) ei ole ollagi.

„Veesooned” – milleks need on?

Foto: Shutterstock.com

Vesiliu vältimiseks on oluline soetada kvaliteetsed rehvid, mis on varustatud „veesoontega”. See tähendab, et mööda rehvi kulgevad pikivaod – kaks laia ja sügavat ning mõned kitsamad. Teele kogunenud vesi satub rehvipinnalt veesoonde, seetõttu on rehvi haakumine teekattega oluliselt parem. Veesoontega on varustatud suverehvid, talverehvid on hoopis teistsuguse mustriga ning see on ka üks põhjustest, miks need suvel liiklemiseks ei sobi.

Et sinu teekond oleks turvaline nii suvel kui talvel, soeta igaks aastaajaks vastavad rehvid. K-rauta e-poest leiad nii suve- kui talverehvid. Kuna K-rauta.ee hindab kvaliteeti, siis mine vali sobiv jooks välja ja sõidad muretult aastaid. Kiire tarne on lisaboonuseks!

Viimased uudised