Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Shutterstock.com

Peaaegu kõik sõidukijuhid murravad vähemalt kaks korda aastas pead küsimuse üle, kus ja kuidas hoiustada suve- või talvepuhkusel olevaid rehve.

On oluline teada, et rehvid, mis jäävad ootama järgmist hooaega, oleks paigutatud õigesti ning ruum, kus neid hoitakse, vastaks sobivatele tingimustele. Sest just õige hoiustamine pikendab rehvide eluiga.

Rehvid ja nende hoiustamine

Rehvide hoiustamisel on tähtis, et neid hoitakse madala temperatuuriga hästi ventileeritud kuivas ruumis, kus need oleks kaitstud otsese päikesevalguse eest.

Talverehvid, mis vajavad hoiustamist, on soovitatav enne pikemale suvepuhkusele saatmist kindlasti puhastada nii porist kui ka soolast ning seejärel kuivatada. Alles seejärel on need valmis hoiustamiseks, et uut hooaega oodata.

Kindlasti tasuks mõelda ka sellele, kuidas rehve kaitsta tolmu ja niiskuse eest. Kõige otstarbekam on selleks kasutada puhtaid plastkotte.

Rehvide õige paigutus

Rehvide õige paigutamine näeb ette järgmist:

  • Et vältida rehvide deformeerumist, tuleb velgedeta rehve hoiustada vertikaalses (püsti) asendis.
  • Velgedel rehve aga horisontaalselt.
  • Ruumi kokkuhoiu mõttes tohib velgedel rehve riputada ka seinale.

Tasub teada, et:

  • Rehve tuleks vahetada minimaalselt iga viie aasta tagant, sest ajapikku kaotab kumm oma elastsuse.
  • Hoiustatud rehve tuleks regulaarselt ümber pöörata, et need liiga kaua ühe külje peal ei oleks.
  • Enne hoiustamist tuleks kõik rehvid märgistada, (esimene vasak, esimene parem jne) et kinni pidada rehvide rotatsiooni põhimõttest.

Mida teha kasutuskõlbmatuks muutunud rehvidega?

Et vältida hoiuruumidesse kasutult seisma jäävaid üleliia kulunud rehve, tasuks need kohe pärast rehvivahetust toimetada tasuta kogumispunktidesse, mis asuvad üle kogu Eesti.

Kasutatud ja kulunud rehve saab tasuta viia ka rehvide müügiga tegelevatesse ettevõtetesse, kust need toimetatakse edasi taaskasutusse. On huvitav teada, et Eestis kogutakse ligikaudu 8000 tonni rehve aastas ning nende taaskasutusmäär läheneb ligi 95 protsendile, kui mujal Euroopas on see keskmiselt ligi 60 protsenti.

Hea hinna ja kvaliteedi suhtega rehvid leiate hästivarustatud veebipoest 1a.ee. Pakkumistest leiate rehve sõiduautodele, maasturitele, ühistransport- kui ka sportautodele.

Kommentaarid

Viimased uudised