Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isegi pandeemia ajal ei kadunud autoreisid kuskile. Vastupidi, autoga reisimist hakkasid proovima ka need, kes ei olnud seda varem katsetanud.

Kui on aga plaan esimest korda pikemale autoreisile minna, siis millele tuleks tähelepanu pöörata, et reis korda läheks?

Transpordivahend olgu sõidukorras!

Sõiduki katkiminek on alati tüütu. Selleks ei ole kunagi head momenti. Küll on see veelgi tüütum siis, kui oled kodust ja tuttavatest oludest kaugemal, kui kunagi varem. Puhkused ja reisid peaksid olema meeldivad, pakkuma häid mälestusi ja põnevaid seiklusi, mitte mööduma mehaanikuid mööda käies. Pisutki planeerimist võib oluliselt vähendada tõenäosust suuremate või väiksemate probleemide esinemiseks.

Enne reisi pole vaja auto juures igat viimast kui asja ära parandada. Küll on teatud parandused olulisemad kui teised ning sellega tasub end kurssi viia. Tasub mõelda näiteks rehvide ja pidurite töökorras olemisele. Mis juhtub, kui asuda teele katkiste või halvas korras piduritega ja kuidas see võib reisi mõjutada? Ehk tasub reisi õnnestumise nimel võtta tarbimislaen või järelmaks, et kallis aga hädavajalik parandus tehtud saaks?

Eriti hästi ettevalmistunud reisisellil on olemas ka kõik vajalik rehvivahetuseks, pukseerimisköied, kanister õli ja aknapesuvedelikuga, peamised tööriistad ja taskulamp. Pandeemiaga arvestades on omal kohal ühekordsed kindad, varumaskid, käte desinfitseerija ning desinfitseerivad salvrätikud.

Teadlik juht muudab reisi meeldivaks

Oluline pole seejuures üksnes auto seisukord, vaid ka targad sõiduvõtted. Pikematel sõitudel on kõige ohtlikum väsinud juht, kes võib halvimal juhul rooli taga lausa magama jääda. Muusika või raadio kuulamine ning ka lihtsalt juhiga rääkimine aitab meelt erksana hoida. Kui juht on väsinud, siis aina rohkema kohvi või energiajoogi asemel on paremaks variandiks peatumine ning lühike tukastus.

Ei ole ka mõtet proovida ühe päevaga võimalikult pikka vahemaad läbida. Kaardi peal tundub see küll teostatav, ent reaalsus on midagi muud. Pikad mitmesaja kilomeetri pikkused sõidupäevad muutuvad üllatavalt kiirelt ebameeldivaks. Aegajalt ei ole pikemate vahemaade läbimine mureks, ent lõputult ei tasu selliseid päevi ka ette võtta.

Õiges koguses planeerimist

Mingil määral on planeerimist tarvis kasvõi selleks, et enam-vähem teada, kus ja millal peatuda ning kust tasub läbi minna. Seda on igal juhul vaja siis, kui suunduda piirkondadesse, kus ei ole alati kõige parem levi.

Regulaarsete peatuste tegemine on oluline mitmel põhjusel. Esiteks aitavad regulaarsed jalasirutuspausid hoida meelt erksana. Teiseks võib see olla vajalik ka selleks, et keha kangeks ei jääks. Ja muidugi on see suurepäraseks võimaluseks, et tutvuda kohalike vaatamisväärsustega ning nautida kauneid vaateid. Ära pelga peatuda ka seal, kus üldse ei planeerinud autost välja astuda. Kunagi ei tea, millise pärli otsa võid kogemata sattuda!

Esimest sõidupäeva tasub alustada väljapuhanult. Ehk ära jäta pakkimist viimasele minutile. Kui plaanid varakult lahkuda, arvesta seda eelmisel õhtul magama minnes. Siinkohal tuleb jälle välja planeerimise boonus. 

Tark organiseerimine nii autos kui kodus

Autoreisil on ühelt poolt meeldiv see, et kõik mida vaja, saab hoida käepärast! Aga see võib tähendada ka seda, et auto läheb üsna kiiresti sassi. Enne pakkimist mõtle läbi ja paiguta asjad vastavalt sellele, millal ja kui tihti neid vaja läheb. Ja kui reisi käigus selgub, et midagi tasub muuta, siis ära pelga asju ümber sättida. Pakkimine on kindlasti üks asi, milles muutume paremaks harjutades ja ajaga.

Viimane hea mõte on kodu kordaseadmine. Reisimine, ka meeldivad reisid, on väsitavad. Keegi ei taha peale puhkust jõuda koju ainult selleks, et nüüd hakata koristama. Tubade kordategemine, nõude pesemine ja asjade kiire sättimine võtab enne minekut vaid tunnikese kui sedagi, ent reisilt naastes tuppa astudes oled kulutatud aja eest tänulik. Rõõm on tulla korras koju! Ja selle kiire reisieelse ülevaatusega on sul võimalus veenduda ka selles, et uksed-aknad on suletud ning lilled kastetud.

Viimased uudised