Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Xinhua

Algul rääkisid seda Hiina võimud ja nüüd korrutatakse üle maailma järgi, kaasa arvatud väikses Eestis, et koroonaviirus pole midagi, et see on leebem kui gripp.

Sellest võib veel aru saada, et kommunistliku Hiina juhid peavad inimesi lammasteks, või vähemalt koheldakse inimesi nagu lambaid, aga et seesama kordub mujal maailmas, seda on väga raske mõista. Kes vähegi lugeda mõistab, saab aru, et linnu või tervet riiki ei panda kinni, ei suleta mingi tühise gripi pärast.

Need pildid, mis praegu Hiinast tulevad, meenutavad mitte tavalist grippi, vaid 1918. aastal maailma laastanud nn Hispaania grippi, mille tagajärjel suri eri hinnangutel 50-100 miljonit inimest.

Maailma juhtivad teadlased võrdlevadki uut haigust juba Hispaania gripiga ja hoiatavad, et uude koroonaviirusse nakatub 60-80 protsenti elanikkonnast ehk siis peaaegu kõik inimesed. Suremus on küll praegu teadaolevalt „ainult” ligi 2 protsenti, aga maailma rahvaarvu arvestades on seegi üsna suur hulk – tervelt 156 miljonit. Nii. Ja siis räägitakse, et see haigus on leebem kui gripp.

Juhtivad epidemioloogid ehk need, kes selliseid haigusi on aastaid uurinud ja asja rohkem jagavad, need räägivad ka seda, et Hispaania gripi ajal jäid puutumata vaid need, kes end muust maailmast täielikult isoleerisid. Selle peale ütlevad poliitikutest otsustajad, et kaasajal pole võimalik end täielikult isoleerida. Samas, Hiinas on seda tehtud ja kõik aplodeerivad ning tunnustavad, et vaat kui tublid. Teadlased aga ütlevad, et sellest pole enam kasu, sest ligi 5 miljonit hiinlast rändas enne karantiini kehtestamist välja ja keegi täpselt ei tea, kus nad on või mis nad teevad. Igal juhul pole neil võimalik niipea Hiinasse naasta.

Epidemioloogid räägivad ka seda, et haiguspuhangute ärahoidmiseks tuleb selleks valmistuda ja inimesi hoiatada. Et ei juhtuks sellist asja, nagu oli Võrus elektri kadumisega, et polnud mingit plaani ega asja ning tekkis paanika. Aga pole näha ega kuulda olnud, et keegi Eestis midagi hoiataks või korraldaks. Muudkui korrutatakse, et koroonaviirus on leebem kui gripp ja et koroonaviirus on leebem kui gripp. Ilmselt loodetakse hea õnne peale, kuigi rahvatarkus ütleb, et õnn soosib hakkajaid.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised