Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Seekordsel Siilil oli üheks kontrollitavaks üksuseks ka küberväejuhatuse strateegilise kommunikatsiooni keskus, mis tõi kokku enam kui 400 reservväelast ja mängis nendega läbi erinevaid kriisistsenaariumeid.

„Esimest korda oli terve strateegilise kommunikatsiooni keskuse struktuur koos,“ ütles strateegilise kommunikatsiooni keskust juhtinud kolonelleitnant Uku Arold. „Õppus on läinud hästi. Suutsime kõik tegevused ettenähtud mahus, kiiruse ja kvaliteediga täita. Oleme valmis infolahinguteks kõigis erialastes relvaliikides,“ kinnitas kolonelleitnant Arold. Samas võib terve küberväejuhatus lugeda Siili kordaläinuks.

Siilil osales peaaegu kogu väejuhatus. Väejuhatus püstitas kogu õppuse tarbeks ka juhtstaabi Lõuna- Eestis ja allüksused tegutsesid üle Eesti. Formeerimisega kutsusid reservväelasi oma ridadesse ka info- ja kommunikatsioonitehnoloogia keskus ning staabi- ja sidepataljon. Staabi- ja sidepataljoni üksustest oli õppusega seotud sidekompanii ja staabikompaniid, millega tagati juhtimistoetus nii KüVJ staabile kui ka õppuste juhtstaabile.

Reservväelaste hinnangul tundus neile õppus hästi planeeritud ning tõhusalt läbiviidud. Kokku toodi  Siilile lisaks väejuhatuse isikkoosseisule ligi 550 reservväelast.

Õppuse lõpuks mängiti läbi ka väejuhatuse juhtimispunkti rünnakustsenaarium, millest tuldi välja võitjana.

Viimased uudised