Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Küberväejuhatuse küber- ja infooperatsioonide keskuse võitlejad osalesid Kevadtormiga samal ajal ka NATO õppusel Steadfast Defender 2024, kus etendasid õppuse küberoparatsioonides vastast.

„Õppus Defender oli meile eriline, sest võtsime oma koosseisu liitlasi ja täitsime ülesandeid rahvusvahelises keskkonnas,” ütles küber- ja infooperatsioonide keskuse ülem kolonelleitnant Sander Soomre. „See andis meile hea võimaluse kogemuste vahetamiseks.”

Ta lisas, et nad said täiendada ka oma reservväelaste, ajateenijate ja ametnike väljaõpet, kes täitsid õppusel erinevaid rolle – nii meeskonna kui staabi liikmetena ning allüksuste ülematena.

Õppuse küberlahinguväli asus Ameerika Ühendriikides ja seda pakkus Marylandi õhuväe rahvuskaardi küberüksus. Küberoperatsioone viidi läbi samaaegselt nii Eestis, kus paiknesid USA, Rootsi ja Poola relvajõudude vastutegevuse meeskonnad, kui Poolas, kus asusid Poola, USA, Norra ja Soome relvajõudude esindajaist küberkaitsjad.

Steadfast Defender on rahvusvaheline õppuste seeria, kus harjutatakse Euroopa kaitseplaanide rakendamist. Kevadtorm 2024 kuulub selle õppuste seeria raamistikku, ehk on üks Steadfast Defenderi osaõppustest.

Steadfast Defender 2024 on suurim NATO õppus aastakümnete jooksul. Seal osaleb poole aasta jooksul, alates jaanuarist kuni juulini 2024 ligi 90 000 osalejat kõigist 32st liikmesriigist.

Viimased uudised