Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

FintechX OÜ on saanud oma krüptovaluutaplatvormi Kriptomat jaoks ISO 37301 vastavusjuhtimise ja ISO 37001 altkäemaksuvastase juhtimissüsteemi sertifikaadid.

Kriptomat on esimene krüptovaluutavahetus, mis sai ISO-sertifikaadid nendes kahes valdkonnas.

„Kriptomat on pühendunud parimate tavade järgimisele ja pidevale arengule,” ütles Kriptomat Grupi tegevjuht Dejan Davidović. „Uued sertifikaadid näitavad meie pühendumust tegutseda usaldusväärse platvormina valdkonnas, mis liiga sageli on seotud hirmutavate pealkirjadega pettuste ja kahtlaste tavade kohta. Ja need seavad teistele krüptoplatvormidele kõrge lati, mida ületada.”

Uued sertifikaadid kinnitavad FintechX’i juhtpositsiooni heade standardite kehtestamisel krüpto-, Web3- ja fintech-tööstuses. Kriptomat on varem omandandud ISO 9001 sertifikaadi kvaliteedijuhtimise kohta ja 2020. aastal sai Euroopa esimeseks krüptoplatvormiks, mis teenis ISO 27001 sertifikaadi infoturbe haldamise kohta.

„Oleme oma edu üle väga rahul, sest sertifikaadid on mitme kuu pikkuse raske töö tulemus ja tõendavad meie pühendumust nõuetele vastavuse järgimisele ja nulltolerantsile pettuste ja altkäemaksu suhtes,” ütles FintechX’i peajurist Irena Dimitrič, kes juhtis vastavate standardite rakendamist.

Regulatiivsed probleemid, pettused ja tururiskide juhtimine on kõigi krüptotööstuses tegutsevate ettevõtete igapäevatöö osa ja Kriptomat tegeles nendega otsekoheselt. „Standardite rakendamine toob kaks peamist eelist,” ütles Dimitrič, “need on väga kasulikud, et tagada ettevõtte juhtimine vastavalt turu parimatele tavadele, ning samal ajal on standardid suurepärane kommunikatsioonivahend, mille abil edastame klientidele ja äripartneritele olulist teavet meie väärtuste, põhimõtete, strateegia ja eesmärkide kohta.”

Organisatsioonid ja üksikisikud tahavad töötada ettevõtetega, keda nad saavad usaldada, märkis Howard Shaw, kes juhtis ISO tehnilist komiteed, mis töötas välja standardi 37301. „Usaldus tugineb ettevõtte kultuurile, kus tehakse õigeid asju, kus iga töötaja annab oma panuse, sest ta mõistab selle tähtsust ja usub sellesse,” ütles ta, “kesksel kohal on hea juhtimine ja selged väärtused, mis peavad tulema ülevaltpoolt.”

FintechX’i keskendumine sertifitseerimisele peegeldab Kriptomati kultuuri, ütles Dimitrič: „Kõik ISO standardid, mida me rakendame, on strateegilise juhtimisotsuse tulemus, mille eesmärk on ehitada jätkusuutlik ettevõte, tegeledes järk-järgult võtmevaldkondadega: esiteks tagasime, et meie ettevõte peegeldab meie pühendumust turvalisele ja usaldusväärsele keskkonnale, rakendades ISO infoturbe juhtimissüsteemi. Teiseks, meie kliendile suunatud lähenemist täiendati 2021. aastal ISO kvaliteedijuhtimise sertifitseerimisega. Sel aastal, keset kõiki regulatiivseid muudatusi ja uusi AML-eeskirju Eestis, tahtsime olla eeskujuks, andes avalikult teada oma pühendumusest regulatiivsele vastavusele ja altkäemaksuvabale keskkonnale.” 

Kriptomati sertifitseerimise aluseks oleva välisauditi viis läbi Bureau Veritas Group, mis on maailma juhtiv ettevõte testimis-, inspekteerimis- ja sertifitseerimisteenuste valdkonnas.

Teave ISO sertifitseerimise kohta

Rahvusvaheline Standardiorganisatsioon (ISO) on ülemaailmne organisatsioon, mis koosneb enam kui 160 riigi riiklikest standardiorganisatsioonidest. Rahvusvahelised organisatsioonid, nii riiklikud kui ka valitsusvälised, teevad ISOga koostööd, et jagada teadmisi ja kogemusi ning koguda kokku kõik turult saadud parimad tavad, mis on edaspidi talletatud ISO standardites. 

ISO tunnustamine ei põhine hetkehinnangul, mis näitab, et organisatsioon on ühel konkreetsel hetkel täitnud kvalifitseeruvad nõuded. Selle asemel antakse sertifikaadid organisatsioonidele, kes kehtestavad tavad ja põhimõtted, mis tagavad, et äriprotsesse hallatakse, hinnatakse ja parandatakse aja jooksul. Kriptomati neli ISO-sertifikaati peegeldavad pühendumust äriprotsesside dokumenteerimisele, nende regulaarsele läbivaatamisele ja ajakohastamisele, et vastata muutuvatele tingimustele ja pidevalt kasvavatele sisemistele ootustele.

ISO 37301 sertifikaat antakse organisatsioonidele, kes on näidanud suutlikkust ja pühendumust tõhusa nõuetele vastavuse juhtimissüsteemi väljatöötamiseks, rakendamiseks, säilitamiseks ja parandamiseks. Sertifikaati ei anta mitte ainult ettevõtetele, kes järgivad eeskirju, vaid ka neile, kes on muutnud nõuetele vastavuse põhiväärtuseks – ISO kohaselt on see “sügavalt juurdunud aususe ja hea eetika kultuuri” tulemus.

ISO 37001 antakse ettevõtetele, kes kehtestavad, rakendavad, haldavad ja kontrollivad altkäemaksuvastaseid juhtimissüsteeme. Sertifitseerimine on eriti oluline ettevõtetele, kes haldavad klientide nimel fiat- ja digitaalvaluutasid.

ISO 9001 nimetatakse „kõigi standardite emaks”, kuna selles on sätestatud nõuded ettevõtte kvaliteedijuhtimise kohta. ISO 9001 sillutas teed paljude teiste standardite väljatöötamisele. Sertifikaat antakse organisatsioonidele, kes tõendavad, et nad suudavad järjepidevalt pakkuda tooteid ja teenuseid, mis vastavad nii klientide kui ka reguleerivate asutuste nõuetele. 

ISO 27001 sertifikaat antakse ettevõtetele, kes kehtestavad, rakendavad, hooldavad ja parandavad pidevalt organisatsiooni infoturbe juhtimissüsteeme. 

Kriptomatist lähemalt

Kriptomat asutati 2018. aastal tehes revolutsiooni krüptoraha maailmas, võttes kasutusele kõige lihtsama platvormi Euroopas. Kriptomat muudab digitaalse rahanduse nii lihtsaks, et kõik inimesed kõikjal saavad juurdepääsu vabadusele ja õiglusele, mida krüpto esindab.  Sajad tuhanded kliendid kogu Euroopas usaldavad Kriptomati, kui nad loovad ja haldavad oma krüptoportfelli.

Kriptomat nimetab väärikust avalikult oma juhtpõhimõtteks. Erinevalt krüptoteenuse pakkujatest, kes pööravad tähelepanu peamiselt või ainult tehnilistele küsimustele, keskendub Kriptomat juhtimiskvaliteedi, äriväärtuste, töötajate võrdsuse ja jätkusuutlike äritavade tähtsusele. Uued sertifikaadid on täiendavaks kinnituseks klientidele, töötajatele, investoritele ja teistele sidusrühmadele, et ettevõte võtab kasutusele kõik olemasolevad meetmed, et tagada õigusnormide järgimine ning vältida pettusi ja altkäemaksu.

Viimased uudised