Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõuna prokuratuur süüdistab Krabi kooli üht õpetajat ja direktorit õpilaste kehalises väärkohtlemises ning 5. veebruaril algab asja arutamine Tartu maakohtu Võru kohtumajas.

Lisaks käib kriminaalmenetlus veel ühe Krabi kooli õpetaja ning selle kooli töötajaga seotud inimese suhtes, keda kahtlustatakse õpilaste kehalises väärkohtlemises, vahendab Tartu Postimees.

Tartu maakohtu esindaja kinnitas, et kohtusse on jõudnud kahe isiku kriminaalasjad ja mõlema suhtes algavad eelistungid 5. veebruaril Võru kohtumajas.

Prokurör Terje Aleksašin rääkis Tartu Postimehele, et kõigil neljal juhul tähendas kehaline väärkohtlemine õpilaste sakutamist juustest või kõrvast, kannatanuid on kokku 15. „Kogutud tõenditele tuginedes sakutasid kaks isikut õpilasi vaid korra, kolmas mõne korra,” märkis ta. „Mis puudutab aga kooli direktorit, siis tema tegi seda süüdistuse kohaselt korduvalt.”

Krabi kool tegutses viimased kolm aastat erakoolina, enne seda oli tegemist riigikooliga, kus käisid teiste seas käitumishäiretega lapsed üle terve vabariigi. Krabi kool pani möödunud aasta suvel lõplikult uksed kinni, üheks põhjuseks oli alanud kriminaaluurimine.

Viimased uudised