Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rahandusministeerium kuulutas välja toetusraha taotlusvooru lasteaedade rekonstrueerimiseks, kus omavalitsused saavad küsida abi kuni kahe, kuid mõnel juhul ka kolme lasteaia uuendamiseks.

„Selle toetuse jagamisel eelistame lasteaedu, mis on kõige kehvemas seisus ja vajavad võimalikult kiiresti rekonstrueerimist,” ütles riigihalduse minister Arto Aas.

Toetus on mõeldud kohalikele omavalitsustele, et remontida lasteaedu, parandada nende energiatõhusust ja vähendada ülalpidamiskulusid. Aasta 2019 lõpuks on planeeritud lasteaedadesse investeerida ligikaudu 14 miljonit eurot, teatas rahandusministeerium.

Omavalitsus, kus elab 5000-11 000 inimest, saab esitada taotluse ühe lasteaiahoone kohta ning üle 11 000 elanikuga linn või vald saab esitada taotluse kahe lasteaiahoone kohta. Kolme lasteaiahoone jaoks võivad toetust taotleda ühinevad omavalitsused, juhul kui nende hulgas on üks vähemalt 5000 ja üks vähemalt 11 000 elanikuga linn või vald.

Alla 5000 elanikuga omavalitsused peavad toetuse taotlemiseks olema piirkonnas, kus toimuvad omavalitsuste ühinemisläbirääkimised, et oleks kokku vähemalt 5000 elanikku. Ühinevad omavalitsused peavad kokku leppima, millistele hoonetele toetust taotleda, ja esitama ühise taotluse.

Toetust saab taotleda lasteaedadele, kus tänavu 1. oktoobril käis vähemalt 40 last. Tingimustele vastab ligikaudu 90 protsenti kõigist munitsipaallasteaedadest. Toetus on suunatud eelkõige lasteaiahoonete terviklikule rekonstrueerimisele piirkondades, kus lasteaiad ka edaspidi tegutsevad.

Rahvusvahelise kliimapoliitika eesmärkide saavutamiseks kehtib Euroopa Liidus perioodiks 2013–2020 kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikutega enampakkumiste süsteem. Valitsus on otsustanud osa Eesti enampakkumiste tulust suunata lasteaedade rekonstrueerimiseks.

Lõunaeestlane

Pildil: eelmisel aastal valminud Lasva uus lasteaed.

Viimased uudised