Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Ukrainas surrogaatemade poolt sünnitatud lapsed ei pääse seoses koroonakriisiga oma vanemate juurde, kuna Ukraina on piirid sulgenud.

Viljakuskliinik BioTexCom avaldas sotsiaalmeedias video, kus on näha Kiievi hotellis Venice 46 last, keda ei saa üle anda vanematele USA-s, Inglismaal ja Hispaanias. Firma jurist Denis Herman avaldas lootust, et teised riigid teeksid mööndusi ja laseks vanematel lastele järgi tulla ning lapsed koju viia, vahendab CNN.

Kokku ootab Ukraina eri viljakuskliinikutes kojusaamist ligi 100 last. Kui piirid jäävad suletuks võib laste arv kerkida 1000-ni. Ukraina välisministeerium seda teemat ei kommenteerinud. Küll aga on Ukrainas olnud üleskutseid keelata selline lastevabrikute tegevus riigis kui ebaeetiline.

Ukraina on maailmas üks väheseid riike, kus pole keelustatud surrogaatlaste müük ja laste hinnad on Ukrainas ühed odavamad maailmas. Ukrainas tekkis lastevabrikute buum pärast 2015. aastat, kui see tegevus keelustati mitmetes Aasia riikides. USA-s on surrogaatlaste müük lubatud mõnedes osariikides.

Ukraina parlamendi inimõiguste volinik Ljudmila Denisova ütles, et BioTexCom-i videost tuleb välja, et Ukrainas reklaamitakse tulevastele vanematele surrogaatlapsi kui „kvaliteet-tooteid”. Denisova meelest ei tohiks Ukraina tegeleda sellise laste inimkaubandusega ja lubatud tohiks olla ainult surrogaatlaste võimaldamine Ukraina kodanikele.

Firma BioTexCom on varem olnud avalikkuse huviorbiidis seoses surrogaatemade väärkohtlemisega. Firma ise ei soovinud seda teemat kommenteerida.

Viimased uudised