Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Martin Dremljuga

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4790 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 408 ehk 8,5 protsenti testide koguarvust.

Ööpäeva jooksul manustati 11 858 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 337 137 inimesele, kellest lõpetatud vaktsineerimisega on 122 350 inimest. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 62 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsendi vaktsineeritud Hiiu-, Jõgeva-, Järva-, Lääne-, Lääne-Viru-, Põlva-, Pärnu-, Rapla-, Saare-, Tartu-, Viljandi- ja Võrumaal.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 194 inimesel. 137 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 60, Tartumaale 24, Viljandimaale 23, Pärnumaale 22, Lääne-Virumaale 20, Valgamaale 14 ja Järvamaale 10 uut positiivset testi. Rapla-, Põlva-, Jõgeva- ja Läänemaale lisandus 8,  Saaremaale 2 ning Hiiumaale 1 uus nakkusjuht. Võrumaale ei lisandunud ühtegi uut positiivset testi. 6 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 408,1 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 8,5 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 29, haiglaravi vajab 305 patsienti

Tänase, 1. mai hommikuse seisuga viibib haiglas 305 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 51 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 41 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 29. Koju saadeti 42 inimest, 15 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Haiglaravi on kokku vajanud 7 protsenti haigete üldarvust. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 68 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 237 inimest (78 protsenti).

Ööpäeva jooksul suri viis koroonaviirusega nakatunud inimest – 65-aastane mees, 66-aastane mees, 72-aastane mees, 74-aastane mees ning 86-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 1166 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 7114 COVID-19 haigusjuhtumit 6842 inimesega

1. mai seisuga on tervenenud 112 007 inimest. Neist 73 662 inimese (65,8 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 38 345 inimese (34,2 protsenti) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 1 288 985 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 122 450 (9,5 protsenti testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 337 137 inimesele, lõpetatud vaktsineerimisega on 122 350 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 337 137 inimesele, kellest 214 787 on pooleli oleva vaktsineerimisega ning 122 350 on lõpetatud vaktsineerimisega. Ööpäeva jooksul manustati 11 858 doosi, kokku on manustatud 459 477 vaktsiinidoosi.

Sel nädalal oodatakse vaktsineerima kõiki üle 65-aastased ning COVID-19 riskirühma kuuluvaid täiskasvanud inimesi. Inimene saab ise kontrollida riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee, märge riskirühma kuulumise kohta on patsiendiportaali avalehel vasakus servas.

Üleriigilises digiregistratuuris on tänahommikuse seisuga enam kui 3100 vaba vaktsineerimise aega tervishoiuasutustesse üle Eesti. Vaktsineerimise aegasid pakuvad digiregistratuuris City Tervisekliinik, Corrigo, Eesti Diabeedikeskus, Hiiumaa Haigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Ida-Viru Keskhaigla, Järvamaa Haigla, Jõgeva Haigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Läänemaa Haigla, Lõuna-Eesti Haigla, Medita Kliinik, Põlva Haigla, Qvalitas Arstikeskus, Rakvere Haigla, S Silmarõõm, Sanatoorium Tervis, Tallinna Eriarstikeskus, Tartu Ülikooli Kliinikum, TNP Konsultatsioonid, Viljandi Haigla ja Viru Haigla.

Kõik tervishoiuteenuse osutajad, kes on üleriigilise digiregistratuuriga liitunud, teevad oma ajad avalikuks vastavalt vaktsiinide olemasolule. Sellest tulenevalt muutub ka info üleriigilises digiregistratuuris.

Iga inimene, kes kuulub hetkel vaktsineeritavasse sihtrühma, näeb sellekohast infot ka patsiendiportaalis (www.digilugu.ee), kust ta saab kohe liikuda üleriigilise digiregistratuuri vabade aegade vaatesse. Aegu on võimalik digitaalselt broneerida kõigis oma ajad avalikustanud haiglates.

Tehniliste küsimuste või digiregistratuuris aja broneerimise osas võib võtta ühendust TEHIKu kasutajatoega telefonil 7943 943 või e-posti aadressil abi@tehik.ee (iga päev kell 7-22).

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 274 876 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 6685 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 144.

Selleks, et HOIA saaks lähikontaktseid teavitada, peab see olema alla laaditud ja aktiveeritud enne haigestumist. Haigestunuks märkimise järel on HOIA oma eesmärgi täitnud ja lakkab teavitusi saatmast. Peale tervenemist on kasutajal võimalik taas HOIA alla laadida või selle seadetest oma andmed kustutada ning see alustab tööd otsast peale.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Olukord paraneb, kuid oht ei ole möödas

Koroonaviirusesse nakatumine on hakanud vähenema ning vähenemas on ka haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv. Siiski on haigestumise tase veel väga kõrge. Seetõttu peame ühiselt pingutama, et olukorra paranemine jätkuks ning saaksime järk-järgult naasta tavapärase elukorralduse juurde.

Väga kõrge riskitaseme tõttu tuleb ka ilusate ilmade saabudes hoida teiste inimestega turvalist vahemaad, vältida kogunemisi, hoiduda pidudest ja kanda siseruumides maski. Isegi väheste haigusnähtude korral tuleb minna testima ning haige või lähikontaktsena jääda koju.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

Viimased uudised