Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: TÜ reoveeuuring

Tartu Ülikooli juhitava reoveeseireuuringu sellenädalased tulemused näitavad koroonaviiruse koguse jätkuvat kasvu. Kõige rohkem on viirust Lõuna-Eestist kogutud proovides. Nädalaga on märgatav tõus toimunud ka Harjumaa ja Ida-Virumaa asulates.

Võrreldes möödunud nädalaga on tulnud juurde neid asulaid, mille reovee viirusesisaldus on suur või väga suur. Kui eelmisel nädalal võis öelda, et Harjumaa ja Ida-Virumaa paistavad silma väiksema viirusekogusega, siis nüüd on olukord muutunud ning ka sealsetes reoveeproovides on viiruse hulk kasvanud Eesti keskmisest suuremaks.

Uuringu juhi, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professori Tanel Tensoni sõnul on nädalaga toimunud väike viirusekoguse kasv pea kõikjal, kuid Lõuna-Eesti paistab ülejäänud riigiga võrreldes iseäranis silma. „Seal on nakkus levinud üsna laialdaselt suurematest asulatest ka paljudesse väiksematesse. Võib oodata, et nakatunute arv selles piirkonnas kasvab,“ rääkis Tenson.

Uuringu kaardilt on näha, et kõige enam on viirust Tartus. Tartumaal on terviseameti koroonakaardi järgi väga kõige vaktsineerituse tase.

Vähem on viirust Lõuna-Eesti keskustest Värskas, Vastseliinas, Nõos ja Antslas.

Viimased uudised