Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: TÜ reoveeuuring

Tartu Ülikooli juhitava reoveeuuringu sellenädalased tulemused näitavad, et koroonaviiruse kogus püsib stabiilselt suur. Kõige suurema viirusekogusega paistab juba mitmendat nädalat silma Lõuna-Eesti. Pärnumaalt ja Hiiumaalt kogutud proovidest seekord koroonaviirust ei leitud. 

Uuringu juhi, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professori Tanel Tensoni sõnul on Lõuna-Eesti proovidest leitud koroonaviiruse kogus Eesti keskmist olukorda kirjeldava indeksiga võrreldes pea poole suurem.

Mõningane viiruse laialikandumine on toimunud ka Harjumaal, kus eelmiste nädalatega võrreldes on viirusekogused kasvanud ka väiksemates asulates. „Samas on üldine viirusetase Eestis stabiilne, ilma suurema tõusu või languseta. Nii võib arvata, et ka nakatumistase püsib lähinädalail stabiilne,“ ütles Tenson.

Tartu Ülikooli uuringu kaardilt tuleb värske, 10. septembri seisuga välja, et koroona tase on Lõuna-Eestis väga kõrge Tartus, Elvas ja Kanepis. Tase on kõrge Põlvas, Otepääl, Antslas ja Vastseliinas. Mõõdukas tase on Võrus, Valgas, Tõrvas, Räpinas ja Värskas.

Viimased uudised