Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Kompressor ja generaator on tihedalt tööstuslikult kasutatavad seadmed, mis aga leiavad kasutust ka koduses majapidamises. Räägime lähemalt, miks ühte või teist soetada ja kuidas seda kasutada.

Milleks on vaja kodus kompressorit?

Kui sina või sinu pereliige armastab nokitseda koduse remondi või mõne teise projekti kallal, siis kompressor võib olla väga heaks abivahendiks mitmete tööde lihtsamaks tegemiseks. Näiteks paljud suruõhutööriistad, nagu naela-, värvi- või rehvipüstolid, vajavad kompressorit. Nii saab kiirelt vana mööbel üle värvitud ja kõikide jalgrataste ja rehvide kummid täispumbatud. Kas pole mitte mugav?

Kodus kasvavad lapsed? Kui jah, siis tõenäoliselt võib sul olla ka täispuhutav bassein või batuut, mille õhuga täitmiseks kulub palju aega. Selleks, et lapsed saaksid nautida hüppamist batuudil ja sooja ilmaga basseinis mängimist, on vaja kompressorit, et need kiirelt ja lihtsalt õhuga täita. Kompressor teeb sinu eest ära töö imekiiresti ja unustada võib igasugused väikesed elektrilised pumbad. Seega võib üks kompressor olla praktiline abivahend täiesti tavalises kodumajapidamises.

Valides kompressorit, võta arvesse järgmist, et leida parima hinna ja kvaliteedi suhtega seade:

  • Milline on seadme võimsus;
  • Mis on selle õhupaagi mahuks;
  • Mis on kompressori rõhk;
  • Kas tegemist on õlivaba või õliga töötava kompressoriga.

Generaator – hea viis, kuidas tagada elekter suurema katkestuse ajal

Teine oluline seade, mis kulub suuremates majapidamistes ära, on generaator. Generaatorit on vaja siis, kui toimub elektrikatkestus ja on vaja tagada elektriühendus. Generaatoreid on erinevat tüüpi ja võimsusega ning need sobivad kasutamiseks vaid välitingimustes, mis tähendab seda, et kortermajas muutub kasutamine keeruliseks. Siseruumides kasutamiseks on sobib mõni teine ilma sisepõlemismootorita varutoiteallikas, nagu näiteks mõni võimsam aku.

Olemas on bensiini- ja diiselgeneraatorid, millest viimased on võimsamad ja vastupidavamad ning kulutavad ka suuremas koguses kütet. Bensiinigeneraatorid sobivad lühiajaliseks kasutamiseks ja võivad olla heaks lahenduseks väikesesse majapidamisesse, kus elektrikatkestused ei ole tavapärased.

Valides generaatorit, pööra tähelepanu järgmisele aspektile ja võrdle omavahel erinevaid mudeleid: 

  • Kas tegemist on diisel- või bensiinigeneraatoriga;
  • Milline on generaatori võimsus;
  • Milline on kütusepaagi suurus.

Leia kompressor ja generaator e-poest

Kompressori või generaatori ostmiseks ei ole vaja kaugele minna, sest Kaup24 ja Hansapost pakuvad laia tootevalikut, kust saab enda vajadustest lähtuva seadme välja valida. Taga enda suvised mugavused kompressori kasutamisega ning ole talvisteks elektrikatkestusteks valmis generaatoriga. Rohke tootevalik annab võimaluse valida erinevast hinnaklassist ja tehniliste näitajatega toote, mis kõige enam kulub sinu leibkonnas ära. Kasutades toodete filtreid, saab erinevate näitajate põhjal sorteerida välja tooteid nii hinna, brändi ja muu alusel. Avasta pakkumised oma kodu jaoks!

Viimased uudised