Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põlvamaa rohelisem

Põlvamaa Arenduskeskus omistas kolmele ettevõttele nende kauba põlvamaist päritolu tõendava kvaliteedimärgi „Rohelisem märk”, milliseid on nüüd väljastatud juba rohkem kui 260-le tootele.

„Rohelisema märgi” sai Kõlleste vallas asuv käsitööõllede tootja OÜ Vägev Tigu. Mõtsalise kaubamärgi all müüdavaid õllesid pruulitakse väikestes kogustes, tänu millele on iga partii Humala, Rukki ja Mahlase õlu pudelit valminud suure hoolega.

„Rohelisema märgi” saanud Figuraata OÜ, mis valmistab hapukapsast ning hapukapsast porgandi, küüslaugu ja köömnetega. Tooted on pakendatud ämbrisse, mis teeb ostjale transpordi mugavaks ning samas on hiljem võimalik pakendit taaskasutada teiste toiduainete hoiustamiseks.

Veel omistati „Rohelisem märk” Põhjala Teetalu OÜ marja- ja taimeteedele, mis sisaldavad külmkuivatatud marju ja talus kasvatatud piparmünti.

„Esmakordselt omistas meie komisjon märgi käsitööõllele. Tore, et traditsiooniliste toodete kõrvale on tulnud ka teistsuguseid joogitooteid,” rääkis Põlvamaa Rohelisema märgi võrgustiku eestvedaja Tiiu Marran. „Figuraata OÜ on siiani tegelenud ainult ekspordiga, kuid nüüd on ka meil võimalus nende tootevalikust osa saada.”

„Rohelisem märk” ühendab Põlvamaa looduslikust toorainest ja kohapeal tehtud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning seda väljastatakse alates 2009. aastast. Praeguseks on „Rohelisem märk” omistatud rohkem kui 260 tootenimetusele, mida pakub 53 kohalikku ettevõtet.

Rohelisema märgi loomise mõte tekkis Põlvamaa ettevõtjate ühisarutelude käigus ning selle väljaandmist korraldab Põlvamaa Arenduskeskus.

Lõunaeestlane

Viimased uudised