Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

käsitöö

Eesti, Läti ja Venemaa piiriala käsitööettevõtjad kogunesid teisipäeval Põlva kultuuri- ja huvikeskusse, et jagada kogemusi, kuidas hobina algav tegevus tulu toovaks äriks vormida.

Päeva korraldamist vedanud Põlva maavalitsuse regionaalhalduse nõuniku Rutt Riitsaare hinnangul läheb Põlvamaa käsitööettevõtjail praegu päris hästi.

„Tuleb juurde uusi tegijaid ja mõningad traditsioonid, mis kunagi olid unustusse vajunud, nende järgi osatakse jälle teha,” rääkis ta Lõunaeestlasele. „See on üks võimalus elada maapiirkonnas.”

Praegune laatadevaheline periood sobib seetõttu hästi ideede vahetamiseks, uute oskuste juurdeõppimiseks ning koostööks kontaktide vahetamiseks.

Kopeerida või eristuda?

Võrumaal Kaabsoo käsitööküünlaid tootev Agur Piirisild ütleb, et käsitööga elatise teenimiseks on kaks võimalust – kopeerida midagi juba varem tehtut või leiutada ise uus lähenemisviis.

„Väga tavaline on, et kopeeritakse ühte ja sama toodet ja lõpptulemus on see, et ei õnnestu toodet müüa,” rääkis Piirisild. „Käsitöö eripäraks peakski olema see, et see toode on oma teatud „kiiksuga”, mida keegi teine ei tee.”

Käsitöö kõrval oli päeva oluliseks osaks ka õhtul toimunud ühiskontsert, mille üheks eesmärgiks oli tutvustada kolme riigi rahvatantsurühmi, keda tulevikus esinema kutsuda.

Vaata videolugu käsitööpäevalt.

Arved Breidaks

Viimased uudised