Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

leiutajad

Õpilasleiutajate konkursil ja videokonkursil „Eesti otsib leiutajat!” jõudsid parimate hulka ka kolm Võrumaa õpilast.

„Selleks, et Eesti riigil saaks endiselt minna väga hästi, on meil vaja üks miljon leiutajat. Siis on meil vähemalt miljon suurepärast ideed ja kui iga neist suudab tööle rakendada 10 inimest, on maailmas juba 10 miljonit inimest, kes teevad meie leiutisi suuremaks ja puhuvad neile elu sisse,” ütles president Kersti Kaljulaid õpilastele auhindu üle andes.

1.-4. klassi vanuserühmas pälvis I preemia (400 eurot) Mattias Kuklane Rõuge Põhikooli 4. klassist tööga „Projekti- ja koolilaud. Kaks ühes”.

Samas vanuserühmas sai III preemia (200 eurot) Berta Tsirk Parksepa Keskkooli 2. klassist töö „Rebitav piimapakk” eest.

5.-9. klassi vanuserühmas sai III preemia (300 eurot) Gregor Korde Vastseliina Gümnaasiumi 5. klassist töö „Reguleeritav teleskoop-riidepuu” eest.

Lisaks sai preemia ka Mattias Kuklase juhendaja Eveli Kuklane.

Eesti Teadusagentuuri, Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Vabariik 100 korraldatud riiklikule konkursile esitas tänavu oma ideed 996 noort leiutajat 109 koolist Eestis ja kahest eesti koolist välismaal, üheksast lasteaiast ning kolmest huvikoolist. Ideid ja leiutisi tuli kõigist Eesti maakondadest.

Konkursile saadetud ideid ning lahedusi hinnati kolmes vanuserühmas: 1.–4. klassi lastelt oodati fantaasiarikkaid ideid, 5.–9. klassi lapsed pidid lisaks ideele välja tooma ka võimaliku tehnilise lahenduse, 10.–12. klassi õpilaste poolt välja pakutud lahendused pidid olema ka reaalselt teostatavad.

Noored, kes osalesid videokonkursil „Eesti otsib leiutajat!”, saatsid oma leiutisele lisaks endast kuni üheminutilise videoklipi. Nende alusel valiti välja 20 noort, kellest ERR toodab Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks minidokumentaalid.

Lõunaeestlane

Viimased uudised