Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kanepi vald

Kanepi, Kõlleste ja Valgjärve volikogud kiitsid heaks ühinemislepingu, mille tulemusel sünnib Põlvamaa esialgu väikseim, alla 5000 elanikuga Kanepi vald.

Kolme vallavolikogu ühisistungil hääletas kohal olnud 27 saadikust ühinemise poolt 26 ning üks saadik jäi erapooletuks.

Tulevase ühendvalla keskuseks saab Kanepi alevik ning ka omavalitsus ise hakkab kandma Kanepi valla nime.

Valgjärve vallavolikogu esimehe Hegri Naruski sõnul on tegemist loogilise jätkuga läbi aasta kestnud ühinemisläbirääkimistele.

„See on eelkõige kohalike inimeste soov ja tahe, mis ühinemislepinguks vormiti,” lausus Narusk Lõunaeestlasele. Tema sõnul polnud Kanepi-keskse omavalitsuse sünd sugugi kindel, kuid nii volikogude liikmed kui ka hilisemad arvamusküsitlused näitasid, et just sellist valda kohalik rahvas soovib.

Tõsi, esialgu pole kindel, kas rahva soov ka täide läheb, sest praeguse seisuga elab kolmes vallas pealt 4900 inimese ehk vähem kui haldusreformi seaduses kehtestatud 5000 elaniku alampiir ette näeb.

„Aasta pole veel läbi,” lausus Narusk viidates kolmes vallas käimasolevale kampaaniale, millega inimesi sisse kirjutama kutsutakse. „Teeme kõik selleks, et ühtegi inimest 5000-st puudu ei jääks.”

Juhul kui 5000 elanikku aasta lõpuks kokku ei saada, tuleb vabariigi valitsusel langetada otsus, kas Kanepi vald mõne naabriga sundliita või siis teha erand ja anda uuele vallale ikkagi eluõigus.

Arved Breidaks

Viimased uudised