Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pixabay

Suvi on ühised hetked koos oma sõprade ja perekonnaga. Veeda oma kallimate inimestega nii palju ühist aega kui võimalik ning sisusta nende võõrustamiseks mugav ning õdus terrass, aianurk või rõdu. Olenemata sellest, kui suur on sinu väliala, jagame nõuandeid, kuidas sellest luua hubane paik aja veetmiseks. 

Vali õuemööbel, mis vastab sinu vajadustele ja ootustele

Esimene asi, millest alustada, on mõelda läbi, mida sa ootad oma õuealalt. See on aluseks mööbli, dekoratsioonide ja muu valikul. Kas sa soovid sellest luua paiga, kus korraldada grillõhtuid? Või eelistad sa nurgakest, kus mugavalt võrkkiiges istuda ja raamatuid lugeda?

Sõltuvalt sellest, mida sa ootad oma välialalt, tuleb valida sobiv õuemööbel. Oluline on, et õuemööbel oleks mõeldud väljas kasutamiseks, et see peaks vastu temperatuurikõikumistele, muutlikule ilmastikule kui ka tugevale päikesekiirgusele. Paljud õuemööbli komplektid sisaldavad ka pehmeid tekstiile – nende valikul veendu selles, et materjal oleks kergelt puhastatav, kiirelt kuivav kui ka UV-kindel. 

Seega, vali endale sobiv õuemööbel lähtuvalt vajadustest. Olgu selleks siis suur söögilaud ja toolid või hoopiski lamamistool, kiiktool ning pehme õuediivan. Üks võimalus on soetada õuemööbli komplektid, mis sobivad omavahel kokku ja pakuvad tavaliselt palju istumisruumi kõikide külaliste võõrustamiseks.

Arvesta meie muutliku ilmaga

Kas sa soovid õues veeta aega peamiselt suvel või armastaksid seda teha ka varakevadel ja -hilissügisel? Sõltuvalt aastaajast, mil soovid aias aega veeta, tuleb mõelda ka kujundamisel. Isegi juhul, kui sa soovid vaid suvisel hooajal enda aias olla, peab arvestama ka äärmuslikumate ilmadega nagu paduvihma või tugeva päikesepaistega. Päikese käest varju pugemiseks võiks terrassil, rõdul või aianurgas olla päikesevari, see võib olla terrassi katus, markiis või lihtne päikesevari, mida kasutada söögilaua kohal. Katusealune on kõige sobilikum lahendus suuremas aianurgas, kus on soov veeta aega ka jahedamal ajal või vihma käes.

Jahedateks suve- ja sügisõhtuteks planeeri aianurka väike kamin, lõkkekoht või väiksemad gaasisoojendid, et saaksid võtta kõik õuehooajast. Nii saad nautida oma lähedaste kaunist tähistaevast ja jutustada öiste tundideni välja. 

Loo hubasust dekoratsioonidega

Nüüd, kui kõige olulisem läbimõeldud või olemas, tasub pöörata sama palju tähelepanu ka dekoratsioonidele. Tihtipeale arvatakse, et kui õuemööbel olemas, siis dekoratsioone pole vaja, aga tegelikult on just need pisikesed detailid olulised hubasuse loomisel. Sõltuvalt sellest, milline ja kus on sinu õueala, saad valida erinevaid sisustuselemente. Nendeks võivad olla armsad tulukesed, mis tõmmata katuse alla või mõnda õuenurka. Kui tulukesi pole võimalik panna, siis vali erinevad lühtrid ja küünlad. 

Too rohelust lillepottide, -amplite kui ka peenardega. Kui sul on oma terrass, siis vali sinna enda lemmiklilled ja planeeri väike maitsetaimede kast, kust grillimisel head ja paremat haarata. 

Viimaseks, ära unusta vaipasid ja pehmeid patju. Samuti kuluvad pikkade õhtuteks ära mõnusad pleedid, mida ümber tõmmata. Pea aga meeles seda, et paljud tekstiilid ei ole mõeldud pikaajaliselt õues kasutamiseks.

Viimased uudised