Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pixabay

Ilma on keeruline ette ennustada ja seetõttu on mõistlik luua selline aianurk, mida saab kasutada ka kergema vihma kui ka päikesepaisteliste päevade korral.

Toome sulle välja olulised soovitused, mida kaaluda selleks, et saaksid luua õueala, mille kasutamine ei ole piiratud ilmastikust. Tutvu soovitustega ja loo kevadeks ideaalne terrass!

Päikesevari pakub kaitset kõige kuumematel päevadel

Päikesevari on üks viimaseid asju, millele üldse terrassi sisustades mõeldakse. See on ühelt poolt arusaadav, sest meie kliimavöötmes ei ole kuumad suved kõige tavapärasemad. Päikesevari ei ole aga mõeldud vaid lämbelt kuumadeks päevadeks, vaid see aitab luua varjulise ja jaheda koha siis, kui soovid terrassilt tööd teha ja liigne päike muudab arvuti ekraani vaatamise keeruliseks. Samuti ei pea õues olema väga kuum, et lauspäikese käes hakkaks kuum. Kui sinu terrassile paistab hommikupäike ja sa armastad seal kohvi juua, siis võib päikesevari kaitsta sind üle liigse päikesekiirguse kui ka kuumuse eest.

Päikesevarjud on erineva disainiga, võimalik on osta selline, mis on mõeldud söögilaua keskele või äärde asetamiseks. On olemas ka sellised päikesevarjud, mille saab kinnitada maja seinale ja vajadusel lahti võtta. Sõltuvalt oma vajadustest, saad valida sobiva päikesevarju Kaup24st ja Hansapostist.

Katusega terrass või varjualune kaitseb vihma eest

Vihmasaju korral aitab sind nii olemasolev päikesevari, aga ka korralik varjualune. Kui päikesevari võib jääda väikeseks, siis terrassi loomise hetkel planeeritud varikatus on aga ideaalne kõikidel nendel päevadel, kui õues natukene sabistab. Vihmased päevad on väga romantilised ja mis on parem kui seda nautida soojakiirguri ja varjualuse all. Võta tassikene teed või muud meelepärast ja naudi õues ajaveetmist iga ilmaga. 

Seega soovitame sul kohe terrassi ehitamise eel mõelda sellele, kuidas luua varjualune, mis kaitseb vihma eest. See võib katta mingisugust osa sinu terrassist või kogu ala. See võib olla läbipaistva katusega kui ka klassikalise lahendusega. Või hoopiski ehitatud taladena, kuhu peale saab soetada spetsiaalse katte või varju. 

Soojalambid annavad jahedatel õhtutel soojust

Suvised õhtud muutuvad jahedaks ja selleks, et õhtusöögid saaksid kesta pikalt ning kõik öised tähistaevad vaadatud, soeta soojalambid, mis annavad vajalikku soojust. Aseta lamp kas seinale või seota selline toode, millel on olemas spetsiaalne jalg, kuhu see on asetatud. Soojalambid loovad õdusa keskkonna ka varakevadel, kui päevadki pole veel nii soojad, rääkimata augustikuu hämaratest ja jahedatest õhtutest. Soojalamp on alternatiiv lõkkeasemele või kaminale, kui viimaseid ei ole võimalik või soov enda terrassile planeerida. 

Vastavalt terrassi suurusest saad soetada vajamineva koguse soojalampe. Kuni nelja inimese jaoks sooja tootmiseks piisab kahest soojalambist, mis on paigutatud kas istumiskohtade, võrkkiige või laua lähedusse.

Viimased uudised