Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Saksamaa loodeosas Bielefeldi ligidal Güterslohi rajoonis asuvas Tönnies Groupi lihakombinaadis on tuvastatud koroonaviiruse nakkus juba enam kui 1000 töötajal.

Rheda-Wiedenbrücki kombinaat on paar nädalat olnud suletud ja kõik 6500 töötajat ning pereliikmed on pandud karantiini. Tuhanded töötajad on veel testimata, mistõttu võib nakatumiste hulk veel tõusta, vahendab Deutsche Welle.

Töötajad on enamuses Bulgaariast ja Rumeeniast. Praeguseks on testitud üle 3000 töötaja. Nakatumiste tuvastamisse on kaasatud 65 Saksa Bundeswehri sõjaväelast. Sõjaväelased kaasati seetõttu, et nad valdavad ida-euroopa keeli ja neil on lihtsam olukorda selgitada.

Praeguse seisuga ei peeta üle terve Nordrhein-Westfaleni liidumaa karantiini kehtestamist vajalikuks ja leitakse, et piisab kohalikust karantiinist. Kui sellest abi pole, siis suletakse terve piirkond.

Viiruse leviku põhjuseks peetakse tehase töötajate nigelaid töö- ja elamistingimusi. Tegemist on praegu suurima koroonaviiruse puhanguga terves Euroopas.

Viimased uudised