Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Sotsiaalmeedias tekitasid palju vastukaja pildid ehtusjäätmetest, mis olid viidud Võru ligidal Tsiatsungõlmaa metsa alla.

Võru inimene kirjutab, et metsas jalutades avanes üsna kole vaatepilt. „Väga masendav, mingi tegelane leiab, et lihtsam on viia enda ehitusjäätmed metsa alla,” kirjutab inimene, „ta suudab osta endale uued aknad, lasta need paigaldada+viimistleda, raisata kütet ja aega, et metsas koht leida, kuhu vanad aknad visata (oluliselt kaugemal kui jäätmejaam), riskides vahele jäämisega. Mul on Sulle väike teadaanne, mets ei ole prügila, ka riigimets. Ole meheks ja korista oma laga ära. Nende akende jäätmejaama viimine ei maksa nii palju, et peaksid metsaalust reostama. Tegemist siis Võru sõjaväe lasketiiru taga oleva metsaga.”

Kommentaarides on märgitud, et ehitusklaas võetakse jäätmejaamas tasuta vastu, akna veeplekid saab viia vanarauaks ja puitu kasutada jaanituleks.

Teate üles pannud inimene kirjutab, et võttis ühendust RMK-ga, seal sai asi ära fikseeritud, aga likvideerima seda laga jõuaksid nad kes teab kuna, sest neil käsil tunduvalt suurema prahi koristused. Praeguseks hetkeks on mets jäätmetest jälle puhas, sest appi tuli Rednar Vunder, kes võttis enda hoolde nii akende veo sealt metsast kui ka nende käitluse. Inimene kirjutab, et tal on siiralt hea meel selle üle, et on olemas inimesi, kes hoolivad sellest, mis meie ümbruses toimub. Suur äitäh Rednar Vunder’ile!

Kommentaarides on lisatud, et ei õigusta kellegi tegu, kuid prahi metsa alla viimise põhjuseks võib olla jäätmejaama ülbus ja viitsimatus. Kui klaas, puit metall jne pole eraldatud ja sorteeritud, siis vastu ei võeta. Sealt see teekond alguse saabki. Sorteerimise jaamad ei toimi vist.

Teine kommentaator kirjutab, linnas asuva jäätmejaama härra on nii ülbust täis, et paha hakkab. Prügi koguseid hindab silma järgi ja hinna lajatab sellest.

Kommentaarid

Viimased uudised