Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Aleksandr Kagansky. Kujutis: Twitter

Maailmakuulus vene bioloog, koroonavaktsiini väljatöötamisega tegelenud dr Alexander Kagansky on surnud. Üks kõrvaline isik leidis tema surnukeha laupäeval Peterburis Kalinini rajoonis.

Surnukeha oli 16-korruselise elumaja hoovis, seljas oli vaid aluspesu. Mees oli alla kukkunud 14. korruselt, kus ta kohtus oma sõbraga, vahendab Interfaks.

Arvatakse, et meeste vahel puhkes tüli, aga Kagansky sõbra väitel oli tegu enesetapuga.

Fontanka andmetel olid mehe kehal lõikehaavad ja asja uuritakse kui tapmist. 45-aastane Kagansky oli üks pärilikkust uuriva epigeneetika juhtivaid asjatundjaid maailmas. Ta juhtis Kaug-Ida teaduskeskust Vladivostokis. Ta töötas muu hulgas Peterburis, Washingtonis ja Edinburghis.

Kagansky suur eesmärk oli leida vähiravi. Ühe viimase projektina osales ta koroonavaktsiini väljatöötamisel. Pole täpselt teada, mis vaktsiin see oli.

Venemaal on viimase aasta jooksul äratanud tähelepanu salapärased kukkumissurmad. Teadaolevalt on akendest surnuks kukkunud vähemalt 14 koroonapatsienti nii Venemaal kui Ukrainas. Kevadel kukkus Venemaal aknast surnuks kolm koroonapatsientidega tegelenud arsti.

Viimased uudised