Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Abiorganisatsioonides töötavad venelased hirmutavad Portugalis sinna saabunud Ukraina põgenikke.

Esiteks on Portugalis selgunud, et Kremli heaks töötavad isikud on asunud tööle Ukraina põgenikega tegelevatesse organisatsioonidesse, mängides ukrainlasi, vahendab Portugal Resident.

Nüüd on aga Portugali väljaanne Expresso välja selgitanud, et Ukrainast saabunud põgenikke hirmutati Setúbali kommunistlikus linnavalitsuses.

Venelased töötasid seal põgenike vastuvõtmisega tegelevas osakonnas. Nad võtsid kurnatud ukrainlasi vastu küsimustega stiilis „Kus on teie abikaasa? Mida ta teeb Ukrainas?”.

Kaks sellist venelast, kelle Expresso välja selgitas, olid abikaasad Julia Kašina ja Igor Kašin. Julia on ametis linnavalitsuses, Igor mitte. Samas oli aga olnud Igor see, kes istus linnavalitsuses arvuti taga, registreerides 160 pagulase andmeid.

Igor Kašin oli üks neist, kelle eest hoiatas Ukraina suursaadik Lissabonis Inna Ohnivets. Ta hoiatas spionaaži ohu eest, kuna Portugali venelased teevad koostööd Vene saatkonnaga.

Nüüd on kutsutud Portugalis venelased abiorganisatsioonidest tagasi ja sinna on värvatud tööle ukrainlased. Setúbali kommunistist linnapea André Valente Martins tahetakse ametist tagasi kutsuda.

Sarnased juhtumid on olnud mitmel pool Portugalis, nagu Aveiro, Montijo, Gondomar ja Albufeira.

Portugalis on antud ajutine kaitse enam kui 33 000 Portugali kodanikule.

Viimased uudised