Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

USA-s võtavad võimust rassismivastased vasakpoolsed mässajad, kes võtsid läänerannikul Seattle’i kesklinnas võimu ja kehtestasid oma autonoomse piirkonna.

Mässajatega läksid kaasa ka Seattle linnapea Jenny Durkan ja Washingtoni osariigi kuberner Jay Inslee, kellele president Donald Trump andis korralduse linnas kord taastada. Selle peale nähvas linnapea, et president kobigu oma punkrisse tagasi.

President Trump nimetas Seattle’is võimu võtnud mässajaid terroristikdeks, kuna mässajad on seadnud üles relvastatud valvega kontrollpunktid tsoonis, kus USA võim ei kehti, vahendab Daily Mail.

Samasugune olukord on ka samas lähedal Oregoni osariigis Portlandis, kus mässajad on samuti võimu võtnud ja tahavad kehtestada oma autonoomse piirkonna.

President Trump ähvardas, et kui Seattle’i linnapea ja Washingtoni osariigi kuberner võimu ei taasta, siis teeb president seda ise. Trumpi väitel tuleb anarhistid peatada ja kohe. Trumpi väitel on terroristid Seattle’i üle võtnud.

Mässajad nimetavad oma riiki Capitol Hill Autonomous Zone (Kapitooliumi autonoomne piirkond) ehk lühendatult CHAZ. Piirkonnas valitseb relvastatud valve, on püstitatud barrikaadid ning politseid sisse ei lasta. CHAZ-i territooriumil asub ka politseijaoskond, kust aga politseinikud lahkusid juba esmaspäeval, kui said teada, et jaoskond on kavas üle võtta ja maha põletada.

Viimased uudised