Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Murelik ema on kirjutanud sotsiaalmeediasse hoiatava loo selle kohta, kuidas hulkuv koer ründas kodumaja ees tema 12-aastast poega.

„28. märtsi õhtul 20.45 leidis Põlvas Aasa tänaval aset intsident, kus hulkuv koer ründas minu 12 aastast poega meie kodu ees,”  kirjutab murelik ema Facebookis, „Kui keegi nimetatud intsidenti pealt nägi, siis palun kirjutada mulle või pöörduda Põlva Politseiprefektuuri poole. Veel tahan pöörduda kõigi loomaomanike poole. Kui te võtate looma, siis vastutage ka oma looma eest, veenduge, et loomad oleksid kodus, mitte ei hulguks mööda linna.”

Sissekande juures on mitmed vihased kommentaarid. Üks mees kirjutab, kuidas lahtiselt jooksvad koerad tuleks koheselt varjupaika viia. „Sellised ründajad aga tuleks otsekohe „magama” panna. Kui niimoodi käituda, võibolla siis tuleb ka looma omanikel mõistus koju tagasi,” märgib mees.

Üks naine kirjutab, et kurb on see, et kui koer ja selle omanik tuvastatakse, siis koer pannaksegi magama, aga omanik pääseb põhimõtteliselt karistuseta. Tegelikult lasub süü eelkõige looma omanikul, kes peaks tagama selle, et loom ei hulguks omapäi ringi. Mõistuse tooks koju omanikul ehk see, kui sellele järgneksid trahvid, mis ta mõtlema paneks, mida tähendab vastutus oma looma eest. Loom ei vastuta oma tegude eest, vastutab looma omanik.

Üks teine naine kirjutab, et mitte ainult Pôlvas ei jookse koerad lahtiselt, vaid maakohtades samuti, praegu eriti, kuna on jooksuaeg. Ja liiguvad veel karjas ka. Lapsi pimedas välja saata ei julge.

Üks mees kirjutas, kuidas reede õhtul lapsega koju minnes tiirles ja kargles üks tüütu laika ümber nende. „Kindluse mõttes võtsin lapse ära sülle ja olin valmis sellele nii nimetatud sõbralikule kutsule lapse tõukerattaga virutama,” märkis mees, „Krt kui võtate koera endale siis vastutage ka, et ta püsib territooriumil või rihma otsas avalikus kohas. Oma last kaitstes ei kahtle hetkekski, lüüa see elukas kasvõi oimetuks, olgu ta siis nii armas kui iganes kellegi jaoks. Loom on loom ja nende mõtteid ja käitumist ei pea ja saa meie ette arvata.”

Viimased uudised