Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeval, 11. märtsil tõugati Pärnu veekeskuses basseini 27-aastane mees. Sellest hetkest alates, kui lähedased aru said, et mees ise pinnale ei tõuse, kulus üle viie minuti selleni, kui valveinstruktor ta basseinist välja tõi. Kahjuks ei suutnud arstid tema elu päästa.

27-aastane noormees toimetati Pärnu Tervise Paradiisi veekeskusest otse Pärnu haiglasse, kust ta saadeti pühapäeval hingamisaparaadi all Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Kahjuks ei suutnud arstid tema elu päästa ning teisipäeval ta suri. Seda kinnitas Postimehele noormehe lähedane pereliige.

Meesterahva kaaslanna lükkas ta kohe peale veekeskuse basseinide ja atraktsioonide alale jõudmist hüppebasseini neli meetrit sügavasse vette. See bassein on esmajoones ettenähtud hüppeplatvormidelt hüpete sooritamiseks ja külje pealt sinna hüppamine ja inimese sisse lükkamine on keelatud. Selle infoga mitmekeelne silt on juhtunu kohast mõned meetrid eemal seina peal nähtavas kohas.

Vette kukkumise järel vajus meesterahvas kohe vee alla ja ise ta pinnale ei suutnud tõusta. Mehe kaaslased seisid mõnda aega basseini ääre peal rahulikult vesteldes edasi, natuke hiljem sisenesid nad ka ise hüppebasseini. Nad ujusid mõnda aega vee alla vajunud kaaslase kohal ja ilmselt ei saanud aru, kas kaaslane teeb neile nalja või on päriselt hädas. Selleks ajaks, kui kaaslased hakkasid tegema käeviipe laadseid liigutusi hüppebasseini läheduses viibinud veekeskuse valveinstruktorile, olid paraku kulunud juba mõned minutid.

Pärast inimese põrandale asetamist basseini kõrval asus valveinstruktor (ja ka mõned kliendid) osutama esmaabi – kõigepealt pandi inimene küljele, saadi vesi välja, siis tehti südamemassaaži. Kiirabi jõudis kohale 15 minutit pärast vettelükkamist. Kannatanust meesterahvaga kaasas olnud seltskond (sh teda vette lükanud naisterahvas) lahkus kohe veekeskusest ja nende kontakte veekeskusel teada saada ei õnnestunud.

Viimased uudised