Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis

Null-koroona poliitikaga riikides Austraalias ja Uus-Meremaal on hakanud kasvama koroonaga nakatumiste arv vaatamata ühiskonna lukustamisele.

Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern andis teada, et esialgu 3 päeva kestma pidanud ühiskonna lukustamine kestab nädal aega, vahendab Daily Mail.

Uus-Meremaal on koroona levinud riigi suurimast linnast Aucklandist pealinna Wellingtoni. Täna tuvastati Uus-Meremaal juba 31 uut nakatumist pärast seda, kui mõned päevad tagasi tuvastati esimene sisemaine nakatumine pärast 6 kuu pikkust pausi. Uus-Meremaal on koroona vastu vaktsineeritud väga vähe inimesi.

Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern on üritanud riigis säilitada null-koroona poliitikat, seda läbi karmi piirikontrolli ja piirangute. Ta oli sunnitus esialgu planeeritud kolmepäevase ühiskonna sulgemise pikendama vähemalt nädalani.

Austraalias on samuti terved piirkonnad pandud lukku, et piirata koroona levikut. Uus Delta mutatsioon aga pressib kõigist piirangutest läbi. Austraalia suurima linna Sydney elanikud peavad koju jääma vähemalt oktoobrikuuni. Austraalias ei taheta piiranguid leevendada enne, kui vähemalt 70 protsenti elanikest on täielikult vaktsineeritud. Pärast selle eesmärgini jõudmist hakatakse piiranguid järk-järgult kaotama.

Viimased uudised