Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõuna-Koreas, kus arvati juba, et koroonaviirus on kontrolli alla saadud, hakkas haigus ootamatult levima homoklubides. Kokku käis nädalavahetusel klubides ligi 1500 inimest ning nakatunuid on tuvastatud juba mitukümmend.

Tegemist on Seouli Itaewoni piirkonna klubidega, mida peetakse homoklubideks. Korea haiguste kontrollikeskus on väga mures nendes klubides leviva haiguse pärast, vahendab Reuters.

Nüüd tahetakse karmistada nõudeid klubidele ja soovitatakse inimestel neist klubidest eemal hoida. Lõuna-Korea terviseameti juht Yoon Tae-ho ütles reedel, et klubidel ja baaridel soovitatakse tegevus kuuks ajaks peatada. Kui klubid jäävad avatuks, peavad nad järgima täiendavaid turvanõudeid.

Täiendavad nõuded näevad ette näomaski kandmist, teistega vähemalt 1-meetrise vahe hoidmist ja kõigi külastajate registreerimist.

Seouli ametivõimude info kohaselt on neil nimekiri 1500 isiku kohta, kes klubisid külastasid, neil palutakse 14 päevaks karantiini jääda ning lasta ennast testida. Samas on klubikülastajate jälitamine tekitanud küsimusi, kuna tegemist on homoklubidega ja seetõttu võib valitsus olla saanud juurdepääsu inimeste konfidentsiaalsetele isikuandmetele. Nüüd kardetakse, et andmed võivad jõuda meediasse ning homosid hakatakse diskrimineerima.

Hirmust avalikustamise ees võivad paljud klubikliendid hoiduda testimisest. Seetõttu võib juhtuda samasugune olukord nagu oli ususektiga, kus koroonaviirus Lõuna-Koreas kontrollimatult levima hakkas.

Lõuna-Korea homode esindusorganisatsioonid on avaldanud pahameelt selle kohta, et meediasse jõudsid isikuandmed klubikülastaja kohta, kel tuvastati esimesena koroonaviirus. Seda peetakse inimõiguste rikkumiseks ja privaatsusse sekkumiseks.

Viimased uudised