Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kui arvestada kokku kõik pankade nimel tehtavad petukõned ja investeerimispettused, on Eesti inimesed tänavu 10 kuuga andnud kelmidele 6,2 miljonit eurot.

Investeerimispettusega seoses rääkis esmaspäevases „Kuuuurija” saates Valentina. Pahane sõbranna vedas Valentina kaamera ette, kui tuli välja, et Võrus elav Valentina on koos kolmanda sõbrannaga juba mitu aastat kelmidele kümneid ja kümneid tuhandeid eurosid andnud ja muidugi kogu rahast ilma jäänud, vahendab ERR.

See kõik algas 2019. aastal, mil inseneriharidusega Valentinale tuli meilile e-kiri firmalt Stock Trade Market. Kirjas lubati kiiret rikastumist. Kuna Valentinale ja ühele tema sõbrannale Galinale pakuti taolist vahvat investeerimisvõimalust, mõtlesid prouad, et teenivad pensionile veidi lisa. „Surfasin netis ja ma ei teagi, kuidas seda öelda…olid mingid miljonäri reklaamid,” meenutab Valentina, kellele pakuti võimalust saada rikkaks ilma tööl käimata. Naine hakkas koos sõbrannaga muudkui raha saatma ning talle lubati, et raha investeeritakse ning ta hakkab sealt teenima suuri summasid.

Naisele hakkasid saabuma kõned Ameerikast, Saksamaalt ja Inglismaalt. Ja firmad, mille kontodele ta raha pidi saatma, muutusid nii kiiresti, et vanaproua ei suuda täna neid kõiki isegi meenutada. Raha jäi pidevalt puudu ja naisel tuli leida uusi summasid, mida petistele saata. „Uskusin ja arvasin, et kõik läheb hästi,” ütleb ta täna.

Valentina oli justkui kelmide poolt ära võlutud. Ta pidi kandma kümnetele ja kümnetele firmadele raha erinevate selgitustega. Naine on kirjad ja kontoväljavõtted välja printinud ja ümber kirjutanud ning nüüdseks on tegu lausa paberihunnikuga, millest pole ilmselt enam kellelegi aru saada, et kuhu täpsemalt rahad läinud on.

Praeguseks on muidugi selge, et tegu oli pettusega. Kui Valentina ja tema sõbranna soovisid oma raha tagasi, siis öeldi, et ärge muretsege, te saate oma raha tagasi, kui kannate veel 6000 eurot.

Asi jätkus aga mitu aastat jutti ning naine laenas küla pealt vaid raha juurde. Kuidas ometi naine kümneid tuhandeid kokku laenata sai? Kuna Valentina on inseneriharidusega ja terve elu Võru linnas lugupeetud inimene olnud, ei tekkinud kellelgi tema osas ka kahtlusi. Loomulikult tuldi naisele vastu, kui ta raha vajas.

Läks lausa mitu aastat enne, kui sõbrad ja tuttavad mõistsid, et sel korral on Valentina rahavajadusega asjalood halvasti ning naisel ei käi jõud oma laenudest enam üle. Nüüd tahavad võlausaldajad, et Valentina oma korteri võlgade katteks maha müüks.

Tänaseks päevaks on olukord tõepoolest trööstitu – Valentinal pole toidurahagi. Söögiga aitab teda sõbranna, kes kord päevas suutäit pakub.

Politseisse on samuti avaldus tehtud, ent sealt pole praeguseni abi saadud.

Viimased uudised