Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kolmapäeva, 30. detsembri õhtul kell 19.57 teatati, et Vahi alevikus Astelpaju tänaval põleb elumaja. Päästjate saabumisel põles maja terrass, kust tuli oli levinud pööningule.

Elanikud olid hoonest välja tulnud. Tulekolletele ligipääsuks ja kustutamiseks avati kuus ruutmeetrit katust ja sama palju otsaseina. Põleng kustutati kella 22.02ks. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse ilutulestiku laskmisest, mille tagajärjel oli rakett terrassile lennanud ja selle süüdanud.

Päästjad juhivad saabuva aastavahetuse valguses tungivalt tähelepanu, et ilutulestikku lastes ei tohi ümberringi olla objekte, mida raketid tabada võivad. Väga kõrge temperatuuriga põlev rakett, mis satub hoone katusele, rõdule, akna kaudu tuppa, autosse või prügikasti süütab tulekahju, mille tagajärjed võivad olla äärmiselt traagilised.

Raketi laskmiseks tuleb valida lage ala, kus panna seade kindlalt seisma suunaga üles. Pärast süütamist tuleb ilutulestikuseadmest kiiresti eemalduda mõnekümne meetri kaugusele. Lapsed ei tohi ilma täiskasvanuteta ilutulesikuga tegeleda.

Et aastavahetus mööduks ohutult ja tervise säilimisega, tuleb sel aastal olla ettevaatlik nii pürotehnikat käsitledes, kui viiruselevikut silmas pidades. Vältige rahvarohkeid kogunemisi õues. Ainult üksteisest hoolides, distantsi hoides ja maski kandes saame viiruse levikut hõlpsamini takistada. Olukord on väga tõsine, viirusnakkuse levik äärmiselt intensiivne ja nakatuda võib kõikjal.

Ise ilutulestikku lastes tuleb meeles hoida, et lendu lastud põlev rakett kukub alati alla ning võib hoonele, prügikasti, autosse või mujale sattudes kergesti tulekahju põhjustada. Veenduge, et:

  • Ilutulestiku tegemiseks on valitud ohutu ja lagedam koht. Arvestama peab, et oleks piisavalt ruumi inimeste kui ka hooneteni. Kindlasti ei tohiks rakette süüdata hoonete vahetus läheduses.
  • Pürotehnilised tooted tuleb enne laskmist tulekindlal alusel kindlalt fikseerida, nii et need pärast süütamist valitud suunast kõrvale ei kalduks ja pikali ei kukuks.
  • Alati tuleb tutvuda tootega kaasas olev ohutusjuhendiga.
  • Veenduge, et teie rõdudel ei oleks tuleohtlikku prahti, mis põleva raketiga kokkupuutel kergesti süttida võib.
  • Kasuta toodet üksnes kasutusjuhendis ettenähtud viisil (ohuala, süütamise viis).
  • Ilutulestiku süütamisel ära hoia toodet käes ega kummardu selle kohale.
  • Kui toode ei rakendu, oota vähemalt 10-15 minutit enne selle üles korjamist. Ära jäta sellist toodet vedelema ega viska prügikasti, vaid tagasta müüjale.
Kommentaarid

Viimased uudised