Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Elektrilevi kiri tarbijatele.

Kliima teemal käib terves maailmas suur silmakirjatsemine. Juhid ühelt poolt räägivad vajadusest vähendada ökoloogilist jalajälge, teiselt poolt sõitlevad ringi üha suuremate lennukite ja autodega. Silmakirjalikkuse tipp on Eesti riigi firma Elektrilevi, mis trahvib inimesi säästlikkuse eest.

Elektrilevi lükkab oma karvase käe väikse tarbija taskusse. Põhjendus on see, et suvilates ja metsataludes kasutatakse vähe elektrit. Nali on see, et garaažides ja üle 30 aasta vanustes kortermajades on püstakutes eraldi vooluarvestid. Seega on odavam tulevikus mitte tulesid trepikodades kustutada, kuna vähese tarbimise korral tuleb arve tarbimata elektri eest. Püstakute elektrisüsteemi ümberehitus on samuti üsna kulukas.

Selline on Elektrilevi võitlus kliimasoojenemise vastu: Tarbige rohkem, maksad nagunii.

Elektrilevi teatab kirjas järgmist:

„Anname teada hinnakujunduse põhimõttest, mis Teie tarbimiskohta aadressil …, Üldarvesti IV trepikoda, järgmisest aastast võib mõjutada. Nimelt rakendatakse pakettide “Võrk 1” ja “Võrk 2” korral kuutasu, juhul kui tarbimine eelmisel kalendriaastal jääb alla 250 kWh.

Teie tarbimiskohas kehtib võrgupakett Võrk 1 ning elektritarbimine 2019. aastal on novembri lõpu seisuga alla 250 kWh. Oma tarbimist näete meie iseteeninduses.

Kuutasu suurus sõltub eramutes peakaitsme suurusest, näiteks 16 A kuutasu on 2,95 eurot ning 25 A kuutasu on 3,84 eurot. Korterites on valdavalt ühesugune kuutasu suurusega 1,50 eurot kuus.

Kuutasu katab elektrivõrgu ülalpidamiseks ja uuendamiseks vajalikke kulutusi. Elektrivõrgu seadmete uuendamine, liinide hooldus ja ohutu võrgu tagamine on väga oluline ka juhul, kui elektri tarbimine on väike või puudub. Lisainfot hinnakujundusest leiate elektrilevi.ee/hind2020.

Kui Teie tarbimine muutub oluliselt, siis soovitame oma võrgupakett üle vaadata. Kõige lihtsamini näeb seda, kas olete endale sobivaimas paketis, meie iseteeninduses.”

Kommentaarid

Viimased uudised