Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Brasiilia on Venemaa kõrval praegu teine suurem koroonaviiruse epitsenter maailmas. Sotsiaalmeediasse on pandud pilt sellest, kuidas surnukeha lebas Rio de Jaineros 30 tundi tänaval, samas kui lapsed kõrval mängisid.

Hukkunu oli 62-aastane Valnir da Silva, kelle kohta lähedased rääkisid, et kiirabi ja politsei keeldusid surnukeha tänavalt ära viimast. Linna esindajad aga teatasid, et nende ülesanne pole surnukehadega tegeleda. Läks 30 tundi, enne kui matusetalituse esindajad tulid ja surnukeha ära viisid, vahendab Daily Mail.

Kohalikud rääkisid, kuidas mehel tekkisid hingamisraskused. Talle kutsuti kiirabi, aga ta heitis hinge enne kiirabi saabumist. Kiirabi jättis mehe tänavale lebama.

Samas kõrval, kus surnukeha lebas on staadion, kus lapsed jalgpalli mängisid. Brasiilia president Jair Bolsonaro on öelnud, et koroonaviirus pole midagi hullu ja ta on soovitanud vajadusel kasutada raviks malaariaravimit hüdroksüklorokviini.

Brasiilias ei suuda haiglad tulla toime koroonapatsientide tulvaga ning inimesi maetakse massihaudadesse.

Brasiilia on praegu 314 769 nakatumise juhtumiga USA ja Venemaa järel nakatumiste arvult kolmandal kohal maailmas. Päevas tuleb juurde üle 15 tuhande nakatumise. Brasiilias on registreeritud 20 267 koroonasurma, selgub Worldometeri ülevaatest.

Viimased uudised