Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Arno Mikkor

Täna avati Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses kolmepäevane Baltikumi suurim turismimess Tourest. Mitmekülgsel messil saavad külastajad tutvuda üle 400 eksponendiga, nende seas nelja erineva kontinendi sihtkohtade ja kõigi Eesti maakondade puhkus- ning seiklusvõimalustega.

„Mess on alanud hoogsalt ning inimeste huvi põnevate sihtkohtade ja elamuste vastu ei ole raugenud. Tänavune Tourest on ootamatuid eksponente ja kaasahaaravaid tegevusi täis ning ootame publiku suurt huvi, sest Eesti inimene lihtsalt armastab reisida,” ütles Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu president Külli Karing.

Tourest on reisisõpradele Eesti Näituste messikeskuses avatud 8.-10. veebruarini iga päev kell 10-18 ja pakub igale pereliikmele ohtralt kogemusi. Global Village messihallis on esindatud nii Euroopa lemmiksihtkohad kui ka eksootilisemad paigad nagu näiteks Jaapan, Malta, Egiptus, Tansaania ja Gruusia. Reisikorraldajad lubavad külastajatele pakkuda üllatavaid lennusihtkohti ja ostueeliseid ning lisaks leiab saalist kämperite lahendusi autodele, praktilisi matkatarbeid ning nutikaid voodeid.

Puhka Eestis messihallis tutvustavad kodumaiseid puhkusevõimalusi Eesti maakonnad, suuremad ja väiksemad linnad, väikesaared ja eripiirkonnad. Külastajateni tuuakse siseturismi parimad palad alustades nii spaadest ja seiklus- ning avastuskeskustest, lõpetades muuseumide ja ooperipäevadega.

Hulgalistele sihtkohtadele lisaks saab Elamused ja maitsed hallis tutvuda erinevate Eesti pärimuspiirkondade toitudega, uudne Pööningubasaar toob külastajateni kohalikud ja välismaised käsitöökaubad ning huvilised saavad osa võtta põnevates loengutest ja töötubadest.

Sinise Baari vallutab EKA muinsuskaitse osakond ning seal avatakse kunstiklubi, kus lisaks näitustele saab toetada tudengite tegemisi, soetades nende loomingut. Messikeskuse peasissepääsu juures saab külastada nelja Vähiliidu mobiilset kabinetti ning reedel ja laupäeval pakub Laste Küla ala tegevusi pere noorematele liikmetele.

Tourest 2024 programmi, eksponentide ja piletiinfoga saab tutvuda lähemalt aadressil tourest.ee. Kõik kuni 15-aastased (k.a) reisihuvilised saavad Touresti külastada tasuta.

Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liit on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, mis liidab 79 liiget. Liidu põhiliikmeteks on Eesti reisibürood ja reisikorraldajad, kaasliikmeteks transpordiettevõtted, turismiorganisatsioonid, haridusasutused, hotellid, kindlustusfirmad, turismivaldkonna tugiteenuste pakkujad, riigi- ja munitsipaalasutused  ning välismaised turismiorganisatsioonid. ETFL on üleeuroopalise turismifirmade liitude katusorganisatsiooni ECTAA liige.

Viimased uudised