Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Iga mängija peaks enne kasiinosse minekut uurima vähemalt põhitõdesid ja üldisi õnnemängu reegleid, mis teda seal ootavad.

Tehke kõik Kiirkasiino nüansid vahetult enne mängu selgeks: erinevates riikides on teatud hasartmängutehnikad, mis sageli erinevad üksteisest. Kuid populaarsed hasartmänguvormid nagu blackjack, baccarat, rulett ja pokker on tunnustatud klassikud. Kindlasti võib neis esineda variante, kuid need on pigem erand kui üldlevinud praktika.

Peamised mängu tunnused on hasartmängulaud, kaardipakk ja žetoonid. Enamikus mängudes mängib maja külaline krupjee vastu. Kuid on olemas mõned pokkeri liigid, kus mängijad võistlevad omavahel rahalise auhinna eest. Peamised eesmärgid, mis ajavad mängumajade külastajaid taga – on soov kogeda adrenaliinirõõmu ja tunda põnevust, lõbu ja… võimalust saada suur auhind! Kui kaks esimest punkti on igaühe jaoks saavutatavad, tuleb võiduvõimaluste suurendamiseks põhjalikult mõista mängureegleid. 

Blackjacki reeglid

Blackjack on kahtlemata kõige populaarsem kaardimäng kasiinodes. Üks peamisi asju, mis meelitab tuhandeid mängijaid blackjacki laudade juurde, on mängu suhteline lihtsus. Reeglid on lihtsad: kogu 21 punkti ja oled võitja! Iga äss on 11 või 1 (sõltuvalt olukorrast), teiste piltidega kaardid ja kümned väärtustatakse 10 punktiga ning numbrikaardi nimiväärtus on võrdne punktide arvuga, mille mängija selle kaardi eest saab. Kui diiler jagas teile algselt ässa ja kümne punktiga kaardi – õnnitleme, te olete teinud blackjacki! Tavaliselt saate väljamakse 3:2.

Kui teil on korraga alla 21, võite vabalt loobuda. Kui jagate üle (teie punktide summa ületab 21), kaotate. Sellest populaarsest kaardimängust on juba palju variante: Switch, Open Blackjack, Spanish Twenty-One ja mitmed teised.

Hoolimata oma esialgsest lihtsusest on blackjack mäng, kus saab rakendada mõningaid matemaatilisi süsteeme, mis annavad mängus eelise. Kõige populaarsemad neist on „pooled” ja „pluss – miinus”. Kuid nende valdamiseks peab mängija arendama oma tähelepanelikkust ja valdama kaartide lugemise taktikat. Selliseid kliente nimetatakse „loenduriteks” ja nad on mängumajade ebasoovitavad külalised. Enamasti palutakse „loenduril” pärast järjekordset edu viisakalt lahkuda ja kasiino uksed suletakse tema jaoks igaveseks.

Valik huvitavaid fakte blackjacki kohta:

– Blackjack on kõige kasumlikum kasiinomäng. Selles on maja eelis kliendi ees vaid 0,5 protsenti.

– Üks esimesi inimesi, kes alustas kaartide lugemist, oli Edward Thorpe. 60ndatel otsustas ta oma oskusi jagada, kirjutades raamatu „Beat the Dealer”. Hasartmängukodade omanikud ei olnud selle uudise üle väga rõõmsad ja hakkasid mängureegleid muutma, mille järel on asutuse eelis mängija ees märgatavalt suurenenud.

– USAs avaldati uuring, millest selgus, et iga kolmas mängija nimetas blackjacki oma lemmikmänguks.

– Kõige suurem eelis on mängijal kaardilugemisel kolmandal tasemel.

Ruleti reeglid

 On olemas väljakujunenud väljend, et rulett on hasartmängude kuninganna. Sellega on raske mitte nõustuda, sest sageli on ruletilaudade juures tõeline segadus!

– Ruletti mängimiseks paigaldatakse spetsiaalsele lauale ratas, mille augud on nummerdatud 0-st 36-ni. Hea ruletiratta peamine saladus on minimaalne hõõrdumine pöörlemise ajal. Pärast seda, kui diiler on kõik panused vastu võtnud, viskab ta palli lahti keeratud rattale. Kuulid on sageli valmistatud elevandiluust, sageli kasutatakse teflonist koopiaid. Seejärel teatab diiler selle lahtri numbri, kus pall peatas oma liikumise – sellele numbrile tehtud panused on võidukad. Kvalitatiivselt teostatud rulett – see on lähedane ideaalsele GSH-le, millel tulemuste võltsimine on peaaegu võimatu.

– Kõik ruletinumbrid on jagatud värvuse (must ja punane) ja pariteedi (paariline ja paaritu) järgi. Samuti on olemas number, mis läheb kõrvale – see on „null”. Kui arvasite ära värvi – korrutage oma panus 2ga, sama kehtib ka valiku „paaris-paaritu” kohta. Kõige raskem on ruletis ära arvata number, mille juures pall peatub. Need õnnelikud, kellel see õnnestub, ootab hea väljamakse 35:1.

– On juba välja tulnud mitmeid „hasartmängude kuninganna” variante. Eellane – prantsuse rulett, mis paljude teadete kohaselt ilmus kaugel 17. sajandil. Nüüd võib seda leida väga harva. Kõige populaarsem on Euroopa rulett, millel on palju ühist Prantsuse ruletiga. Seda peetakse klassikaliseks versiooniks, kus kasiinol on 2,7-protsendiline eelis mängija ees. Samuti on paljudes mängukodades kasutusel Ameerika rulett. Selle peamine erinevus on topeltnull (00), mis peaaegu kahekordistab maja eelise mängija ees (5,26 protsenti).

Valik huvitavaid fakte ruleti kohta:

– Praegu on üle maailma üles seatud üle 70 000 ruletilaua.

– 90 protsendil mängijatest on oma „õnnenumber”, millele nad mängu ajal tingimata panustavad. Kõige populaarsemad on null, 5, 17 ja 32.

– Ruletimängijatest 80 protsenti on mehed.

– Ühes kasiinos Itaalias kogunes ruletilaua ääres kord 27 mängijat! See arv on rekordiline arv inimeste arvu poolest, kes panustasid ruletilaua juures korraga.

– Kord tuli number „7″ 6 korda järjest! Selle juhtumi registreeris Guinnessi rekordite raamat.

Pokkeri reeglid

Mis on kasiinodes kõige sagedamini mängitav mäng? Iga mängija ütleb sulle mõtlemata – pokker! Sellel tuntud kaardimängul on väga palju variante, millest paljusid võib nüüd leida mitte ainult mängukodades, vaid ka internetis. Peamised pokkeri variatsioonid, mida kasiinodes võib kohata:

– Oasis Stud Poker.

– Vene pokker

– 6 kaarti/3 kaarti pokker

– Euroopa pokker

– Texas HoldEm pokker

– Omaha

Ainult kaks viimast sorti on kohandatud teineteise vastu mängimiseks (on olemas nii sularahamängud kui ka turniirid) ja hasartmänguasutus saab teenuste eest vaid väikese protsendi. Kõigis teistes variatsioonides püüab mängija võita krupjee vastu. Kõige populaarsem klubipokkeri liik on Texas HoldEm. Palju harvemini mängivad mängijad Omaha’t. Mõlemas pokkeri liigis tuleb kokku panna kombinatsioon: mida tugevam see on, seda suurem on väljamakse (diileriga mängimiseks). Kõige nõrgem on paar; kõige tugevam on flush royal. Ükskõik millist pokkeri liiki sa ka ei mängiks, kui sul õnnestub „kuninglik kombinatsioon” tabada – võidad kindlasti suure auhinna! Kuid siiski, enne kui hakkate mängima, küsige diilerilt üksikasjalikult kõiki nüansse, mis on seotud teie valitud variandi reeglitega.

Valik huvitavaid pokkeri fakte:

– Kõige populaarsemat klubipokkeri vormi (Texas HoldEm) mängiti algselt eelmise sajandi alguses Texase Robstowni linnas. Rühm Texasest pärit mängijaid, sealhulgas kuulus Doyle Brunson, tõi mängu Vegasesse.

– Praeguseks on leiutatud juba umbes 130 pokkeri varianti. Vaatajate seas on see mäng kolmas kõige populaarsem mäng, teisel kohal jalgpalli ja ralli järel.

– Pokkeris on koht ka ebauskudele: koeraga ühes ruumis mängimine ei ole hea, ja räpases riietuses laua taga istuda, vastupidi, toob õnne.

– Tavalise kaardipakiga (52 kaarti) saab moodustada 2 598 960 pokkerikombinatsiooni.

– 1940. aastate lõpus hakkasid mõned kaarditootjad tootma pakke, kuhu nad lisasid viienda värvi. Erinevates riikides oli see eri värvi ja seda nimetati erinevalt: Ameerikas – sinine Eagles, Suurbritannias – sinine Royals. Kuid see idee ei haakunud ja peagi lõpetati selliste kaartide väljaandmine.

Mängureeglid mänguautomaatidel

– „Ühe käega bandiidid” on mängijate seas väga populaarsed ja seetõttu on neid kasiinodes seatud sagedamini kui teisi mänguautomaate. Laias laastus on tegemist tavalise videomänguga, kus rullid pöörlevad. Mõned klassikalised slotid käivituvad pärast kangi tõmbamist. Kui teatud sümbolid langevad tulemusteplaadile ühes reas – sind ootab mingi võit või boonusmäng. Saladus meelitab mängijaid mänguautomaatide särava animatsiooni, valju teemamuusika ja valgustus – sellest on väga raske mööda minna, seda enam tunduvad panused pennid.

– Fännidele pokker on loodud spetsiaalsed teenindusajad, kus saab mängida nn videopokkerit. Seal leiad tavalised kombinatsioonid ja teatud maksed neile, kaardid ei jaga, ja paigaldatud masinasse arvuti. Viimastel aastatel loobuvad paljud hasartmängumajad järk-järgult sellistest masinatest, sest oskuslik mängija võib luua taktika, mille tulemusena saavutatakse rida võite. Ilmunud on ka ruleti, blackjacki ja craps’i elektroonilised versioonid, kuid need ei ole väga populaarsed. Miks mitte? Nõustuge, et kui tulete kasiinosse, siis on palju meeldivam mängida neid mänge koos päris diileriga, kui vaadata muutuvaid pilte kuvarimasinast. Jah, ja ajaviite ja meelelahutuse poolest on need „ühe käega bandiidid” märksa halvemad kui tavalised värvilised teenused.

– Paljudele inimestele meeldib mängida nn mitme mänguga. Need mänguautomaadid sisaldavad korraga mitut populaarset mängu. Nüüd ei pea klient ühe „ühekäelise bandiidi” juurest teise juurde minema, et tutvuda järgmise põneva mänguga, vaid saab lihtsalt valida slot’i menüüst.

– Laias laastus reegleid kui selliseid ei ole: vali lihtsalt oma panus, võiduliinide arv ja vajuta „Start”! Ülejäänu teeb sinu eest masin. Populaarsetes mängumajades üle maailma on protsentuaalne tulu kuni 98 protsenti. See tähendab, et mängija võib olla õnnelik, et veeta aega värviliste trummidega, samal ajal ilma riskita kaotada suurelt. Samal ajal õnnestub asutustel teenida need kaks protsenti. Püüda luua skeemi, mis aitab võita mänguautomaati, on mõttetu. Siin tuleb loota ainult Lady Luck! Kui juhtumisi oli „õnne”, oli see seotud ainult tarkvara ebaõnnestumise, mitte mängija andega.

Valik huvitavaid fakte mänguautomaatide kohta:

– Esimene „ühekäeline bandiit” sündis 131 aastat tagasi. Selle looja – USA kodanik Charles Fey.

– Saksamaal kehtib kummaline keeld: mängija ei tohi mänguautomaadis kaotada rohkem kui 80 eurot tunnis.

– Esimene „ühekäeline bandiit” nimega „Liberty Bell” varastati varaste poolt. Nende eesmärk oli mehhanismi ära võtta, et seejärel ise sarnaste masinate tootmist korraldada.

– Konkurents mängutootjate vahel kasvab iga päevaga hüppeliselt.

– Briti muusik Lemmy Kimster armastas väga oma majas pidusid korraldada. Selleks, et katta pidude kulusid, paigaldas ta mõisa ühte tuppa mänguautomaadid. Selle tulemusena ühendas ta äri ja lõbu, ilma kodust lahkumata – ta teenis kasumit, mille ta kohe ära kulutas.

Viimased uudised