Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vee alla vajus selline jõelaev. Kujutis: Twitter

Eile, kolmapäeva hilisõhtul oli Ungari pealinnas Budapestis traagiline laevaõnnetus, kus nõukogude-aegne jõelaev turistidega pardal vajus 7 sekundiga vee alla. Praeguseks on leitud 7 surnukeha, 21 inimest ja laeva meeskond on jätkuvalt kadunud. Kokku oli laeval ligi 40 inimest.

Laevaõnnetus juhtus Budapesti kesklinnas Doonau jõe peal kolmapäeva õhtul kella 22 ajal, kui turistide 30 meetri pikkusele kruiisilaevale sõitis ootamatult sisse üle 100 meetri pikkune ujuv jõehotell Viking Sigyn. Väike laev vajus hetkega vee alla.

Vee alla vajunud jõekruiisi laeval olid Lõuna-Korea turistid. Reisi korraldanud turismifirma Very Good Tour andis teada, et turistid oli tagasiteel ligi tund aega kestnud kruiisilt Doonau jõel.

Õnnetus juhtus Margiti silla juures, mis on Ungari neogooti stiilis parlamendihoone lähedal. Suuremal laeval olnud Ameerika turistid rääkisid, et nad ei saanud aru, et midagi on juhtunud enne, kui nägid inimkehasid vees hulpimas.

Päästetöid raskendasid tihe vihmasadu, tugev tuul ja kiire jõevool. Päästetöötajate väitel on vähe lootust leida elus inimesi, kuna jõevee temperatuur on kõigest 10 kraadi, vahendab Euronews.

Turistid olid Koerast tulnud 25. mail ja pidid tagasi koju minema 1. juunil. Suurem osa grupist olid pered, üks tüdruk oli kõigest 6-aastane. Uppunud laeva nimi oli Hableany (Näkineid). Laev kuulus jõekruiise korraldavale firmale Panorama Deck. Tegemist oli nõukogude-aegse laevaga.

Siin on valvekaamera video sellest, kuidas suurem laev väiksemale sisse sõidab:

smxmagazin® on Twitter

the moment Viking pushes Mermaid under the water in Budapest boat disaster, 28 feared dead https://t.co/zwlpj34L4N

Viimased uudised