Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eile pidas politsei kinni Kohtla-Järve elaniku, kes eelmisel nädalal TikTokis vaenu õhutas. Täna mõistis kohus 32-aastasele mehele väärteo eest karistuseks kümme päeva aresti.

Jõhvi politseijaoskonna juht Andreas Kliimant rääkis, et politsei reageerib täie tõsidusega juhtumitele, kus keegi vaenu õhutab, sest sellised üleskutsed võivad ohustada avalikku korda. „Eesti on rahumeelne riik. Agressorriigi avalik toetamine ning vihkamisele ja vägivallale üleskutsumine on Eestis keelatud. Praeguses julgeolekuolukorras on sõnadel äärmiselt suur kaal ning ei saa lubada olukorda, kus keegi Eesti inimeste turvalisust õõnestab,“ rääkis Jõhvi politseijuht.

32-aastane Kohtla-Järve elanik postitas video sotsiaalmeediaplatvormile TikTok. Politseinikud tuvastasid mehe isiku ning ta peeti kinni neljapäeval, 1. septembril. Täna toimus kohtuistung, kus talle mõisteti karistuseks kümme päeva aresti. Kohtuotsus ei ole jõustunud.

Alates 24. veebruarist, mil Venemaa tungis kallale Ukrainale, on politsei väärteo korras uurinud kuute vaenu õhutamise juhtumit (KarS § 151). Vaenu õhutamise eest on ette nähtud karistuseks rahatrahv kuni 1200 eurot või kuni 30 päeva aresti.

Viimased uudised