Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kohus lõpetas täna menetluse Edgar Savisaare üle, kuna ta ei suuda tervisliku seisundi tõttu istungitel osaleda ega karistust kanda.

Savisaar täna kell 10 istungile ei ilmunud, sest ta viibib parajasti haiglas. Savisaare raviarst Peep Põdder teatas eile kohtule, et patsient saabus taas Jõgeva haiglasse ravile ja võimalik, et peab sinna jääma päris kauaks.

Eesti kohtuekspertiisi instituudist (EKEI) mai lõpus kohtusse jõudnud terviseekspertiis hindas Savisaare kohtukõlbulikuks. Komisjon jõudis järeldusele, et teatud mööndustega võimaldab Savisaare tervislik seisund tal kohtumenetluses osaleda. Samas jäi üks arst eriarvamusele: endokrinoloog Vallo Volke hinnangul on Savisaarele kohtuistungil osalemine lausa eluohtlik, sest teda võib tabada infarkt.

Savisaare kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs tegi kohtule Savisaare kehva tervisega seoses taotluse kriminaalmenetluse lõpetamiseks.

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus jäi seisukohale, et menetlust ei saa lõpetada, kui kuus eksperti jõudsid järeldusele, et Savisaar on võimeline istungil osalema. Küll aga nõustus Evestus, et kohtuprotsessi jätkamine nõuaks eritingimusi kiire arstiabi tagamiseks.

Pärast prokuröri ja kaitsjate seisukohtade ärakuulamist tegi kohus pausi ja läks nõu pidama. Istung jätkus kell 14 ning siis otsustati, et Edgar Savisaare suhtes menetlus lõpetatakse.

Kohtu hinnangul ei suuda Edgar Savisaar parandamatu haigestumise tõttu istungitel osaleda ega hiljem karistust kanda. Teiste osas menetlus jätkub, edastab Õhtuleht.

https://www.ohtuleht.ee/880811/galerii-savisaare-protsessi-lopp-kohtu-hinnangul-ei-suuda-ta-istungitel-osaleda-ega-karistust-kanda

Viimased uudised