Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseliidu noorteorganisatsioonid Kodutütred ja Noored Kotkad on korraldamas oma ajaloo suurimat laagrit – suurlaagrit Spekter. Laager toimub Pärnumaal Jõulumäe Tervisespordikeskuses 1.-5. juulini ning lisaks kodutütardele ja noorkotkastele oodatakse laagrisse noori ka väljastpoolt organisatsiooni.

„Laagri eesmärgiks on pakkuda 12-18-aastastele noortele sisukaid teadmisi ja oskuseid läbi kaasahaaravate ja lõbusate väljakutsete ning riigikaitseliste tegevuste,” kirjeldas laagrit projektijuht Liia Kass. „Spekter on suurepärane võimalus leida uusi sõpru üle Eesti ning osaleda mitmekesistes töötubades, kus saab meisterdada ja õppida midagi uut ja põnevat.”

Laagri tegevused on jaotatud kahte moodulisse: riigikaitse- ja laagrimoodul. Riigikaitsevaldkonna tegevustest annavad ülevaate asjatundjad Kaitseliidust, Kodutütardest, Noortest Kotkastest, Naiskodukaitsest, Scoutspataljonist, Kaitseväe Akadeemiast ja Päästeametist. Lisaks viivad tegevuspunkte läbi reservväelased ja liitlased. Laagrimooduli raames saavad noored ise käed külge panna ja valmistada endale laagrimeenet ning heategevuseks vaprusehelmeid. Teadmisi ja oskusi arendatakse rahatarkuse, ellujäämisoskuste ja muude loovate tegevuste raames. Loomulikult ei puudu laagrist meeliülendav kontsertelamus.

„Tegevuspunktide kvaliteedi ja sisu eest vastutavad pikaajalise kogemusega noortejuhid ja oma valdkonna parimad. Garanteerime parimat seltskonda ja veel paremat suvist seiklust,” ütles laagriülem Alar Tamm.

Laagris osalemiseks tuleb huvilistel väljastpoolt organisatsiooni kokku koguda 10-liikmeline seltskond noori vanuses 12-18 aastat ja 1 täiskasvanud juhendaja, kes registreerib grupi meiliaadressil spekter@kaitseliit.ee. Registreerimise tähtaeg on 15. mai 2024.

Suurlaager Spekter toimub Kaitseministeeriumi 2017. aastal algatatud Isamaalise hariduse programmi raames. Kõige esimene suurlaager Spekter toimus 2018. aastal Lammasmäe Puhkekeskuses. Kodutütred ja Noored Kotkad on Kaitseliidu noorteorganisatsioonid, mille missiooniks on kasvatada noori isamaalises vaimus, arendades nende vaimseid kui ka füüsilisi võimeid.

Pakume meediatoimetustele võimalust tulla laagriga tutvuma ja reportaaže tegema 2.- 4. juulil. Selleks võtta ühendust suurlaagri Spekter meediapealiku Iiris Prosaga telefonil +372 5669 6514 või meiliaadressil iiris.prosa@kaitseliit.ee.

Viimased uudised