Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

lindude gripp

Kuna lindude gripp pole Eestisse jõudnud ning ornitoloogide hinnangul on lindude ränne selleks kevadeks lõppenud, tühistas veterinaar- ja toiduamet 1. aprillist kuni mai lõpuni kehtinud lindude väljaspidamise keelu.

Hoolimata lindude gripi ohu vähenemisest soovitab amet võimalusel jätkata lindude pidamist sisetingimustes, tagamaks nende parem kaitse.

Vaatamata lindude väljas pidamise keelu lõppemisele saab iga farmiomanik oma linde kaitsta järgides kõiki loomatauditõrje seadusest tulenevaid bioohutusmeetmeid, näiteks tuleb piirata kõrvaliste isikute pääs lindlasse.

Väga oluline on korrapäraselt teha näriliste ja putukate tõrjet. Linnukasvataja peab olema kindel, et kõik, mis lindlasse sisse viiakse, olgu selleks sööt, allapanu või muu materjal, poleks haigustekitajaga kokku puutunud.

Lindlasse sisenedes peaks kindlasti olema võimalus desinfitseerida desomatil jalanõud ning seal kasutatavaid jalanõusid ja üleriideid ei tohiks samaaegselt kasutada ja kanda mujal.

Eestis peetakse kodulinde ligikaudu 3000 majapidamises. Suuri, üle tuhande linnuga munakanafarme on neist 33 ja üle tuhande linnuga broilerifarme 75.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised