Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Eile kell 18.11 sai Häirekeskus teate, et Tallinnas Kakumäe elamurajoonis leiti eramajast 4- ja 7-aastase lapse surnukehad. Esialgsetel andmetel on tegu gaasilekkega ning laste surma põhjustas gaasimürgitus.

Väljakutsele reageerisid politsei, kiirabi ja päästjad. Kiirabi toimetas samast majast haiglasse tervisekontrolli kaheaastase lapse ning laste vanemad.

Hetkel on teada, et sama ridaelamu teises pooles oli samuti gaasileke, seal viibinud inimesed õnneks viga ei saanud. Päästjad kontrollivad sama gaasitrassiga ühendatud maju veendumaks, et ühegi teise maja elanikud ei ole ohus.

Antud gaasitrass varustas kolme tänavat, kus praeguseks on tuvastatud gaasileke kokku 12 majas. Päästjad on nende elanikega kontakti saanud ja nende majade elanikud viga saanud ei ole. Kõnealuste tänavate gaasikraanid on hetkel kinni keeratud ja päästjad jätkavad kontrolli majades.

„Sündmuskohal teevad tööd politseinikud, eksperdid ja päästetöötajad, et välja selgitada kõik juhtunuga seotud asjaolud. Avaldan kõikide ametkondade nimel sügavat kaastunnet hukkunud laste vanematele ja lähedastele,“ sõnas Põhja prefektuuri operatiivjuht Valter Pärn. Ta lisas, et gaasilekke põhjuste välja selgitamiseks alustati uurimine, mida viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo lastekaitse grupp ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Andra Sild lisas, et kõik traagilise sündmuse asjaolud selgitatakse välja uurimises. „Esialgse info pinnalt on alust arvata, et kriminaalmenetlus keskendub eelkõige sellele, kas majja paigaldatud gaasisüsteem ja selle kontroll vastas kõigile nõuetele.”

Päästeamet tuletab meelde, et gaasiseadmeid tuleb kontrollida ja hooldada vähemalt kord aastas. Lekete esinemisel tuleks avada koheselt uksed ja aknad ning kutsuda kohale vastav tehniline abi lekke asukoha tuvastamiseks. Sümptomite jätkumisel või terviseseisundi halvenemisel tuleks kutsuda kiirabi. Gaasimürgistuse sümptomid on:

–          Oksendamine
–          Pearinglus
–          Peavalu
–          Topelt nägemine
–          Uimasus

Kommentaarid

Viimased uudised