Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 26. novembril algab üle-eestiline Ühisnädal, millega tähistatakse saja aasta möödumist Maanõukogu kodakondsuse määruse kinnitamisest. Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul on Ühisnädala teemaks „Sada aastat aktiivset kodanikku.“

„Tegusus ja ettevõtlikkus on liikumapanevad jõud ning kannavad Eestit edasi,“ sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Suur rõõm on, et juubeliaastal tõmmatakse aktiivsetele kodanikele ja kodanikealgatustele tähelepanu kõigis Eesti maakondades,“ lisas Soe.

„Ühisnädala eesmärk on kutsuda üles inimesi märkama ja tunnustama vabaühendusi nende panuse eest meie ühiskonda,“ selgitas Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku turunduse projektijuht Riina Nõupuu. Ta lisas, et oktoobrikuu seisuga on Eestis enam kui 22 000 mittetulundusühingut, mis tegutsevad selle nimel, et meie ühiskonda paremaks muuta lahendades erinevaid probleeme kohalikul kui ka üle-eestilisel tasandil. Tema sõnul on kogu meie elukorraldus meie endi kätes ja seetõttu on oluline motiveerida üha enam inimesi ise peale hakkama ja panustama.

Ühisnädal Võrumaal:

Võru maakonna tegusaid kodanikke ja ühendusi ning neid toetanud ettevõtteid tunnustatakse 29. novembril Vana-Võromaa Kultuurikojas. Tõstame fookusesse tunnustamise, kui sellise. Me ei ürita leida kõige-kõigemat vaid keskendume kiituse andmisele ja märkamisele ehk et märkajal ja kiitjal on sama oluline roll, kui tunnustataval. Enne veel, aga kolmapäeval, 28. novembril aga toimub Võru kultuurimajas „Kannel“ Ühisnädala mälumäng, et mõelda just kodanikuühiskonna 100aastasele ajaloole nii Eestis kui Euroopas.

Esmakordselt kogutakse Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul vabaühenduste tekkelugusid, et koostada ülevaade ühenduste tegevusest viimase saja aasta jooksul. „Meil on palju tegutsevaid ühendusi ja arvukalt neid, mis tegutsevad juba mitmekümneid aastaid. Soovime ühtekokku panna pikalt tegutsenud vabakondade lood, et näidata, kui aktiivsed on meie inimesed olnud viimase saja aasta jooksul,“ sõnas lugude kogumise kampaania juht Taive Saar. Ta kustus üles vabaühendusi kirjutama ja saatma enda lugusid. Lisinfo www.uhisnadal.ee/lugu

Ühisnädala sündmused Põlvamaal:

26.-27. november – Koolitus: koostegemise jõud. Kuidas kaasata inimesed kogukonna hüvanguks koos tegutsema?

Lisainfo ja registreerimine: http://uhisnadal.ee/programm/koolitus-koostegemise-joud-kuidas-kaasata-inimesed-kogukonna-huvanguks-koos-tegutsema/

28. november – Põlvamaa külavanemate/külaseltside ümarlaud koostöö arendamiseks. Ümarlaual antakse üle ka Põlvamaa “Aasta küla 2018” tiitel. Korraldab MTÜ Liikumine Põlvamaa Kodukant.

Lisainfo ja registreerimine: http://uhisnadal.ee/programm/polvamaa-kulavanemate-umarlaud/

29. november – Arutelu: Kuidas me kestame? Otsime koos häid ideid ja lahenduskäike, kuidas meie kogukondade elujõudu hoida.

Lisainfo ja registreerimine: http://uhisnadal.ee/programm/kuidasmekestame-arutelu-neitsijarve-loovusaidas/

29. november – Vaimse tervise õhtu Lättekojas.

Lisainfo ja registreerimine: http://uhisnadal.ee/programm/vaimse-tervise-ohtu-lattekojas/

Nädala lõpetab 30. novembril Põlvamaa kodanikuühiskonna parimate tegude ja tegijate tunnustamine Taevaskojas (kutsetega).

Täielikku Põlvamaa kava vaata: http://uhisnadal.ee/?post_type=programm&maakond=P%C3%B5lvamaa

Ühisnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused koostöös arvukate partneritega alates 2012. aastast. Juubeliaastal toimub Ühisnädal 26. novembrist 2. detsembrini.

Ühisnädala tutvustavad videod: http://uhisnadal.ee/videod/
Veebilehekülg: http://uhisnadal.ee/
Facebook: https://www.facebook.com/uhisnadal/

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

Viimased uudised