Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

urmas klaas

Tartu soovib omavalitsustele laekuva tulumaksu osakaalu suurendamist vähemalt majanduskriisi eelsele tasemele ja teeb ettepaneku kanda kohalike omavalitsuste tulubaasi 2 protsenti laekuvast käibemaksust.

„Valitsus ei ole siiani teinud sisulisi samme omavalitsuste tulubaasi kasvatamiseks, praegune osakaalu tõus 11,6 protsendile on seotud maamaksu laekumise vähenemise kompenseerimisega,” ütles Klaas.

Ta lisas, et tulubaasi suurendamine tõstab kohalike omavalitsuste finantsvõimekust ja võimaldab pakkuda elanikele kvaliteetseid teenuseid.

Samuti teeb Tartu linnavalitsus ettepaneku kanda kohalike omavalitsuste tulubaasi 2 protsenti laekuvast käibemaksust. Tartu puhul oleks see 2,6 miljonit eurot aastas.

„Kui kohalikele omavalitsustele laekuks osa käibemaksust, siis oleks neil otsesem huvi oma territooriumil ettevõtlust arendada ning selleks oleks olemas ka vahendid,” lisas Klaas.

Tartu linnavalitsus soovitab suurendada kohalike omavalitsuste finantsautonoomiat ja vähendada nende sõltuvust tasandus- ja toetusfondist ning selgemalt fikseerida omavalitsustele riiklikult pandud ülesannete kulude katmise põhimõtted, teatas linnavalitsus.

Lõunaeestlane

Viimased uudised