Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tamula ranna-ala kavand. Allikas: OÜ Loteman

Tänasel linnavalitsuse istungil kinnitati Tamula ranna-ala konkursi tulemused. Parimaks ja enim ootustele vastavaks lahenduseks valis komisjon OÜ Loteman tegevuskava.

Konkursi eesmärgiks oli leida toitlustust ja ürituste korraldusteenust pakkuv ettevõte, kes pakuks praeguse ranna-bangalo asemele välja uue kaasaegse, originaalse, keskkonda sobituva ning funktsionaalselt toimiva lahenduse.

„Võidutöös on konkursi ala funktsionaalselt ja stiililiselt tervikuna detailideni läbimõeldud ning moodustab ümbruskonnaga ühtse terviku. Antud lahenduse juures on kõige enam tasakaalus avatud, katusealune ja suletud ruumide tasakaal, mis võimaldab ala pikemat ja paindlikumat aastaringset kasutust,” kommenteeris konkursikomisjoni liige ja 2009. aastal valminud Tamula rannaala projekti autor Andres Viitkar. Ta lisas, et lahenduse üheks tugevuseks, millega eristuti, on lava viimine kavandatud u-kujulise hoonemahu sisehoovi, mis jätkub orgaaniliselt terrassipinnana välisruumis.

Linnapea Kalvi Kõva sõnul on nii Tamula rand kui ka bangalo kohalike elanike ja linna külaliste seas suviti populaarne ajaveetmise koht. „Linna üheks eesmärgiks oli, et uus lahendus rikastaks ranna piirkonda ja annaks lisavõimaluse seal aastaringselt aega veeta. Väljapakutud ideelahendus vastas ootustele,” ütles linnapea.
Uus lahendus valmib 2024. aasta hooajaks.

Viimased uudised